Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Dvě objasněné krádeže

DĚČÍNSKO - Odcizili katalyzátor a vykradli chatu; Vykradená auta... 

Dvě objasněné krádeže

     Varnsdorfští policisté dopadli dva muže ve věku 24 a 31 let, kteří jsou podezřelí, že koncem března po vzájemné dohodě v Dolním Podluží vnikli na oplocený pozemek. Ze zaparkovaného motorového vozidla odřízli a ukradli katalyzátor, z přilehlé kůlny pak odcizili dvacet metrů kabelu.

     Dále je jim kladeno za vinu, že se v Dolním Podluží  vloupali do rekreační chaty, kde odcizili benzínovou sekačku, elektrický odvětvovač, televizor, plynovou bombu, vysavač a keramiku, škoda přesáhla částku deset tisíc korun. Oběma spolupachatelům policisté sdělili podezření z přečinů krádeže a porušování domovní svobody, v případě odsouzení by mohli jít až na tři roky za mříže.

Vykradená auta

     Policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v Jiříkově vloupal do zaparkovaného auta. Uvnitř ale asi nenašel nic cenného, protože podle majitelky se nic neztratilo, způsobil tak pouze dvou a půl tisícovou škodu rozbitím okénka. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže ve stadiu pokusu, pachateli hrozí v případě dopadení až dvouleté vězení.

     Do zaparkovaného vozidla vnikl neznámý pachatel také v Děčíně, odnesl si osobní doklady poškozené, autorádio, dětské kolo a další věci, škoda byla vyčíslena na více jak čtyři tisíce korun.

Odcizené kolo

     Z přečinu krádeže je podezřelý neznámý zloděj, který v Děčíně po překonání mříže vnikl na dvůr, odkud odcizil jízdní kolo v hodnotě šestnáct tisíc korun. Po odcizeném bicyklu i pachateli, kterému hrozí až dvouletý trest odnětí svobody, nyní pátrají policisté.

12. května 2021, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pio@pcr.cz

vytisknout  e-mailem