Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Dvě objasněné krádeže

DĚČÍNSKO - Na vloupání si vzal krumpáč; Vandal poškodil zastávku... 

Dvě objasněné krádeže

     Z přečinu krádeže byl obviněn 29letý recidivista, který je podezřelý, že se začátkem prosince v Jiříkově vloupal do garáže. Krumpáčem proboural otvor v zadní stěně a následně odcizil několik sad nářadí, elektrickou pilu, aku vrtačku a hever.

     Dále je podezřelý, že začátkem ledna vnikl ve stejné obci otevřeným sklepním oknem do domu, kde vypáčil dveře bytu v rekonstrukci, odkud ukradl čtyři radiátory a na chodbě domu odcizil konstrukci dětského kočárku. V minulosti osmkrát odsouzený zloděj, který poškozeným způsobil škodu přes šestnáct tisíc korun, je trestně stíhán na svobodě, v případě uznání viny mu hrozí až tříleté vězení.

Vandal poškodil zastávku

     Policisté pátrají po neznámém vandalovi, který v Dolním Podluží poničil autobusovou zastávku. Pachatel poškodil dvě boční polykarbonátové výplně, škoda byla vyčíslena na patnáct tisíc korun. V případě zjištění totožnosti se bude vandal zodpovídat  z přečinu poškození cizí věci, za který trestní zákoník stanoví až roční vězení.

Vykradená garáž

     Z přečinu krádeže je podezřelý neznámý pachatel, který se v Rumburku vloupal do garáže. Uvnitř odcizil pracovní lampu, nabíječku na autobaterie a různé nářadí, škoda byla vyčíslena na čtyři tisíce korun. Po odcizených věcech i zloději, kterému hrozí až roční vězení, nyní policisté pátrají.

28. dubna 2021, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pio@pcr.cz

vytisknout  e-mailem