Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Dvě nehody zablokovaly dálnici

PROSTĚJOVSKO - V koloně na zablokované dálnici došlo k dalším šesti nehodám. 

V úterý 10. července v 17:30 hodin došlo na 20. kilometru dálnice D46 ve směru na Olomouc k havárii cisterny převážející zrní. Cisterna se z dosud přesně nezjištěných příčin převrátila na levý bok a zastavila v pravém jízdním pruhu, částečně mimo komunikaci.

Bezprostředně poté došlo jen několik desítek metrů od převrácené cisterny k další dopravní nehodě nákladního automobilu s návěsem, linkového autobusu s asi pěti cestujícími a dodávky. Dle dosavadního šetření měl řidič s nákladním automobilem zezadu narazit do autobusu a dodávky. Po nárazu autobus zastavil přes oba jízdní pruhy a zablokoval tak provoz na dálnici ve směru na Olomouc. Kamion vyjel vpravo mimo komunikaci do příkopu, kde zastavil. Dodávka zastavila u pravé krajnice.

V důsledku této nehody se začala tvořit kolona, ve které poté došlo k šesti dalším dopravním nehodám osobních automobilů.

Při dopravních nehodách byly lehce zraněny dvě osoby. Třiadvacetiletý řidič cisterny byl k ošetření letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci. Dvacetiletá žena cestující v autobusu byla k ošetření převezena do prostějovské nemocnice. Zranění dalších osob nebylo zjištěno. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na bezmála 3,5 milionu korun. Alkohol u řidičů všech havarovaných vozidel policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Tři nehody si řidiči řeší sami formou tzv. euroformuláře. Jednu dopravní nehodu (z důvodu nedodržení bezpečného rozestupu ve tvořící se koloně) policisté vyřešili uložením pokuty na místě. Příčiny, okolnosti a míra zavinění ostatních jsou předmětem dalšího policejního šetření.

Bezprostředně po zablokování dálnice se za nehodami utvořila několikakilometrová kolona vozidel. Ta byla postupně, jak to okolnosti dovolily, z místa pouštěna. Přibližně ve 20:00 hodin z místa odjela poslední vozidla. Dálnice ve směru na Olomouc byla od exitu č. 16 Vranovice-Kelčice po dobu šetření a odklízení následků dopravních nehod uzavřena a provoz byl veden objízdnými trasami. Plně zprůjezdněna byla až po čtvrté hodině ranní.

por. Mgr. František Kořínek

11. července 2018

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem