Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Dvě nehody v křižovatce v jednom dni

HRADECKO – Buďte pozorní. 

K první nehodě došlo krátce po šesté hodině odpolední v Hradci Králové na křižovatce na Pražské třídě. Řidička osobního automobilu Citroen se v křižovatce při odbočování vlevo střetla s protijedoucím vozidlem Škoda Scala. Při nehodě došlo ke zranění tří osob, které byly předány do péče lékařů. Provedená dechová zkouška vyloučila přítomnost alkoholu u obou řidičů. Výše škody byla odhadnuta na 160 tisíc korun.

K druhé nehodě došlo o hodinu a půl později na křižovatce ul. Víta Nejedlého a Kladská. Řidič vozidla Škoda Octavia podle prvotního šetření najel do křižovatky i přes červený světelný signál. Následně došlo ke střetu s vozidle Chevrolet Cruze. Dechová zkouška opět vyloučila přítomnost alkoholu u obou řidičů. Výše škody byla odhadnuta na 210 tisíc korun.

Na silnicích doporučujeme všem účastníkům, aby se chovali ohleduplně, zodpovědně a všichni dodržovali pravidla silničního provozu. Buďte opatrní na svůj život, zdraví i majetek, nebezpečnou jízdou a nedodržováním předpisů dochází k vážným dopravním nehodám. I přes veškerou snahu policistů prováděním dopravních akcí a zvýšeným dohledem na pozemních komunikacích není na našich silnicích úplně bezpečno, neboť především řidiči a všichni účastníci silničního provozu musí být ohleduplní a mít společný zájem, a to je snížit počet dopravních nehod na našich silnicích.

por. Mgr. Lucie Konečná
26.5.2023, 11:00hod.

vytisknout  e-mailem