Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Dvě loupežná přepadení krátce po sobě

SVITAVSKO - Maskovaný muž s nožem v ruce přepadl dvě benzínové čerpací stanice na Litomyšlsku. V prvním případě odešel s nepořízenou. Z místa činu odjel osobním motorovým vozidlem zn. Škoda Octavia II. řady světle modré metalízy.  

 
S nožem v jedné ruce a sprejem v ruce druhé. Maskovaný muž vysoký cca 180 centimetrů, silnější postavy, v tmavé mikině s kapucí na hlavě a s tmavými slunečními brýlemi na očích, vešel ve středu 5. srpna 2015 ve 12:15 - 12:20 do prostor benzínové čerpací stanice v obci Vlkov a po obsluze žádal vydání hotovosti. Po slovní výměně názorů maskovaný muž opustil prodejnu bez peněz. Nastoupil do osobního motorového vozidla zn. Škoda Octavia dvojkové řady světle modré metalízy.  
 
Týž den, tedy 5. srpna 2015,  tentýž maskovaný muž zavítal na jinou  benzínovou  čerpací stanici. Tentokrát to bylo v obci Dolní Újezd v časovém rozmezí 13:20 - 13:24. Zde byl již bohužel úspěšný. Z prostor si odnesl přes 6 tisíc korun. Opět nasedl do osobního motorového vozidla zn. Škoda Octavia světle modré barvy a ujel. Obsluha čerpací stanice po útoku slzným sprejem musela vyhledat lékařské ošetření. Kriminalisté nyní na objasnění obou případů intenzivně pracují. Vyhodnocují stopy, jenž pachatel zanechal na místě činu.
 
Výzva
Obracíme se k široké veřejnosti a žádáme o spolupráci při ztotožnění neznámého muže. Pokud máte jakékoli informace, případně se stali svědky události, co nejdříve kontaktujte svitavské kriminalisty prostřednictvím linky 158.

6. srpna 2015
nprap. Anna Štegnerová
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem