Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Dvě loupeže v Roztokách na jedné osobě

PRAHA VENKOV-ZÁPAD – Po pachateli intenzivně pátráme. 

Kriminalisté z Prahy venkov – ZÁPAD prověřují v letošním roce dva případy loupeže, kterých se měl dopustit neznámý pachatel během tří týdnů na jedné osobě. K oběma loupežím došlo v rodinném domě v Nádražní ulici v Roztokách, kde po poškozené 59leté ženě požadoval pod pohrůžkou peníze. S objasněním by nám mohl pomoci muž z kamerových záznamů, který si mohl někoho či nečeho všimnout, když šel směrem na Tiché údolí a Suchdol. 

První případ začali kriminalisté prověřovat v den jeho oznámení, a to 26. ledna 2024, kdy v odpoledních hodinách, konkrétně v čase mezi 15:15 a 15:40 hodin, měl neznámý pachatel vniknout na pozemek domu, kde přes okno vnikl přímo do vnitřních prostor domu. Tam se v jedné místnosti nacházela 59letá žena, po které požadoval pod pohrůžkou peníze. Poškozená ze strachu mu vydala finanční hotovost v řádu několika tisíc korun a on poté z domu odešel neznámo kam.

O tři týdny později, tedy 15. února, policisté přijali od stejné ženy další oznámení. Ve večerní době, okolo půl sedmé, měl neznámý pachatel násilím vniknout do domu, kde se opět střetl s poškozenou ženou a požadoval po ní opět s použitím výhrůžek peníze. Žena mu dala peněženku s částkou vyšší než 1000 Kč a on poté utekl z domu pryč. 

Kriminalisté šetřením v obou případech zajistili kamerové záznamy, na nichž se pohybuje muž, jehož totožnost je pro kriminalisty důležitá kvůli probíhajícímu trestními řízení a mohl by nám pomoci s objasněním. Proto se obracíme na muže, který je na záznamu či fotografiích, aby se ozval na telefonní číslo 602 306 515. Stejně tak žádáme další osoby, které muže na fotografii poznávají nebo mají jakékoliv poznatky k výše uvedeným případům, aby nás taktéž kontaktovaly na stejném čísle, popřípadě na lince 158.

V obou případech kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to loupeže a porušování domovní svobody. U druhého případu k těmto dvěma trestným činům zahájili úkony navíc i pro krádež. Pachateli v případě jeho zjištění, dopadení, obvinění a pravomocného odsouzení hrozí trest odnětím svobody na dvě léta až deset let.

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
17. dubna 2024

vytisknout  e-mailem