Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Dvě hlídky policistů chytily jednoho hříšníka na silnici v jeden den dvakrát

RAKOVNICKO – Pokaždé v jiném autě. 

Policisté zastavili ke kontrole v pondělí 21. února, v době od 13 hodin do 17:30 hodin, dvakrát 41letého muže, jen tedy pokaždé v jiném vozidle a na jiném místě. Za volantem rozhodně neměl co dělat. 

Poprvé ho zastavili rakovničtí policisté před 13. hodinou na Žižkově náměstí v Rakovníku, v osobním vozidle Mercedes. Následně ho vyzvali k předložení dokladů potřebných k provozu a řízení vozidla, avšak řidičský průkaz nepředložil. Lustrací v dostupných evidencích hlídka zjistila, že kontrolovaný má platné zákazy od července 2012 do listopadu roku 2023. Posléze se muž podrobil testu na jiné návykové látky, přičemž test odhalil pozitivní výsledek na látky amfetamin/metamfetamin.

Přibližně za čtyři a půl hodiny, byl opět zastaven tentýž muž, tentokrát ve Škodě Octavia. Policisté z obvodního oddělení Hořesedly lustrací zjistili stejnou skutečnost jako jejich kolegové, a to že má platné zákazy řízení. Taktéž ho vyzvali k testu na drogy. Výsledek na jiné návykové látky byl opět pozitivní na amfetamin/metamfetamin.

V současné době je podezřelý ze spáchání dvou trestných činů, a to ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.


por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
23. února 2022

vytisknout  e-mailem