Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Dvě barikádové situace

Během jedné noci řešili pražští policisté dvě barikádové situace. V jednom případě se chtěl muž upálit a v druhém skočit ze střechy. 

První výjezd se uskutečnil na základě tísňového volání, kdy byl z vnitrobloku v ulici Na Dolinách v Praze 4 slyšet křik muže a zvuk rozbíjejícího se skla. Na místo se dostavily policejní hlídky, jenž zjistily, že v přízemí domu je muž, který se zabarikádoval v bytě. Jelikož se jednalo o přízemní byt a skrze okno bylo vidět, že se polévá benzínem, vykřikuje Alláh akbar a hrozilo, že se zapálí, museli policisté provést násilný vstup do tohoto bytu přes zamřížované okno a muže zadržet za použití donucovacích prostředků, aby se nezapálil. Následně ho předali do péče záchranářů, kteří jej po ošetření transportovali do nemocnice na Karlově náměstí na metabolickou jednotku, jelikož vzniklo podezření, že je pod vlivem drog.

Druhý případ se stal o hodinu později, tedy okolo půl páté ráno ve Vojtěšské ulici v Praze 1, kde měl být muž v bytě a křičet o pomoc. Do bytu se ale nedalo dostat a muž na pokus o komunikaci nereagoval, proto byli na místo přivoláni hasič, aby ho otevřeli. Policisté pak vstoupili do bytu, ale nikdo se v něm nenacházel. V zadní místnosti bylo otevřené střešní okno, proto začali pátrat na střeše, odkud bylo stále slyšet mužovo volání o pomoc. Vypátrat se ho povedlo na střešní římse za pomoci plošiny hasičů, kde ho dva policejní vyjednavači přesvědčili, aby neskákal, dostali ho k sobě na plošinu a následně svezli do bezpečí. I tento muž následně skončil v nemocnici na Karlově náměstí, kdy ještě před jeho převozem mu byl proveden orientační test na drogy, který byl pozitivní.

Pražští policisté od sobotní 18 hodin do nedělní šesté hodiny ráno řešili dalších 262 událostí oznámených na linku 158.

mjr. Jan Daněk - 7. července 2024

Odkazy do noveho okna

Vyjednávání

Vyjednávání 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem