Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Dvanáctiletý útěkář zachycen ve vlaku

J.Hradec – Č.Velenice –Rusky mluvící hoch bez peněz i dokladů přicestoval z Rakouska do ČR.(Hlasová schránka 974 233 116) 

Kuriózní případ řešili od včerejšího pozdního večera třeboňští policisté. Průvodčí ve vlaku jedoucí na trase Č. Velenice - Veselí nad Lužnicí informovala policii o tom, že ve vlaku jede zcela sám nezletilý chlapec bez peněz a jízdenky, jenž nehovoří česky a ona žádá policii o ztotožnění chlapce s tím, že vlak bude ve 20.00 hodin  v Třeboni.  Hlídka třeboňských policistů  vyrazila k přijíždějícímu vlaku. Policisté ještě ve vlaku hovořili s chlapcem a to  německy a rusky, kdy jim hoch sdělil, že údajně bydlí ve Vídni s matkou a jede sám z Vídně do Prahy za svým známým. Policisté chlapce přímo z vlaku odvezli s sebou na služebnu a vyrozuměli příslušné orgány.

Třeboňští policisté rovněž požádali své rakouské kolegy cestou centra mezinárodní policejní spolupráce v Mikulově o pomoc při ztotožnění nezletilého. Rakouští policisté záhy zjistili, že se jedná o dvanáctiletého chlapce, ruské státní příslušnosti, narozeného a žijícího ve Vídni, jenž je toho času umístěn do dětského domova. Nezletilý byl již 50 x  v pátrání jako osoba pohřešovaná, neboť z dětského domova v Rakousku často utíká.

Chlapec byl po provedení nezbytných úkonů za účasti sociální pracovnice třeboňskými policisty umístěn ještě té noci do nemocnice v J.Hradci. Dnešního dne v pátek 13. července si pro nezletilého přijedou rakouští policisté se zástupcem dětského domova.

Smutný příběh malého cizince, o kterého se údajně velmi často starají sociální pracovníci z Rakouska a  o kterého rodiče patně nejeví dostatečný zájem,  tak včera „ zaměstnal “ nejen jihočeské policisty, sociální pracovnici  z Třeboně či tlumočnici , ale díky výborné spolupráci také rakouské policisty – naše kolegy.

por. Mgr. Bc. Hana Millerová, jh.pis@pcr.cz

13. července 2018

vytisknout  e-mailem