Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Dvanáct řidičů nadýchalo více než promile

ZLÍNSKÝ KRAJ: Jsou podezřelí ze spáchání trestného činu. 

Policisté ve Zlínském kraji během prodlouženého velikonočního víkendu kontrolovali nejen dodržování aktuálních vládních opatření, ale zaměřili se i na porušování dopravních předpisů.
Od pátku do pondělí policisté provedli více než třináct tisíc kontrol na dodržování opatření. Z tohoto celkového počtu zaevidovali přes dvě stovky jejich porušení, která z části vyřešili na místě v příkazním řízení, domluvou či oznámením.
Přes třicet řidičů usedlo za volant pod vlivem alkoholu, z nichž hned dvanáct je podezřelých za spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Nadýchali totiž více než jedno promile alkoholu. A někteří dokonce se svými vozidly i havarovali. Například v neděli po osmnácté hodině nezvládnul svůj automobil pětatřicetiletý řidič, který v Zubří narazil do kovového zábradlí. Po příjezdu policistů nadýchal 2,49 promile alkoholu.
Podobných hodnot dosáhla i dechová zkouška u třiačtyřicetileté ženy, která se svým vozem havarovala nedaleko Traplic. Řidička po nehodě nadýchala 2,34 promile alkoholu.

¨6. dubna 2021, nprap. Petr Jaroš

vytisknout  e-mailem