Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Dva útočníci byli obviněni z trestných činů

TŘEBÍČSKO: Jeden obviněný muž byl vzat do vazby 

Kriminalisté třebíčského územního odboru zahájili trestní stíhání ve věci napadení, ke kterému došlo v sobotu 5. června v Třebíči. Napadený muž utrpěl při agresivním útoku vážné zranění, které si vyžádalo několikadenní hospitalizaci v nemocnici. Kriminalisté zadrželi včera dva podezřelé muže. Jeden z nich byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu a na podaný návrh byl vzat do vazby, druhý zadržený muž byl obviněn ze spáchání přečinu.  

Ve středu 23. června vypátrali kriminalisté v Třebíči v časných ranních hodinách v ubytovacím zařízení muže důvodně podezřelého ze spáchání násilného trestného činu. Muže z Písecka zadrželi a umístili ho do policejní cely. Policejní komisař zahájil na základě shromážděných důkazů jeho trestní stíhání. „Šestadvacetiletý muž byl obviněn ze spáchání pokusu zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví,“ řekl npor. Mgr. Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality s tím, že byl muž obviněn ještě z přečinu výtržnictví spáchaného ve spolupachatelství. Obviněný muž byl v minulosti již opakovaně soudně trestán, a to i za násilnou trestnou činnost. Odpykal si i nepodmíněný trest odnětí svobody, z věznice byl propuštěn vloni na podzim. 

K případu došlo v sobotu 5. června v nočních hodinách v lokalitě ulice L. Pokorného, kde na počátku vznikl konflikt mezi přítomnými osobami. Šestadvacetiletý muž je obviněn z toho, že fyzicky napadl muže, který od něho utržil údery pěstí, kop nohou a intenzivní ránu dupnutím do oblasti hlavy. Napadený muž utrpěl při útoku vážná zranění a zdravotnickou záchrannou službou byl převezen do třebíčské nemocnice, kde byl několik dní hospitalizován. Vzhledem k průběhu napadení a razanci útoku mu bezprostředně hrozila těžká újma na zdraví, k čemuž nedošlo jen shodnou okolností nezávislých na útočníkovi.

Druhého muže důvodně podezřelého ze spáchání trestného činu zadrželi kriminalisté v Třebíči ve středu 23. června ve večerních hodinách. Také on skončil v policejní cele. Osmnáctiletý muž z Jihlavska byl na základě shromážděných důkazů obviněn z přečinu výtržnictví spáchaného ve spolupachatelství. Při probíhajícím útoku napadeného muže opakovaně kopl. V minulosti byl již také soudně trestán, odsouzen byl letos na jaře a až do podzimu příštího roku je ve zkušební době podmíněného trestu odnětí svobody. Stíhán je na svobodě.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného šestadvacetiletého muže do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby a policisté ho eskortovali do věznice.

Případ kriminalisté dále vyšetřují a prověřují průběh celého konfliktu.

„Za zvlášť závažný zločin těžkého ublížení na zdraví lze uložit trest odnětí svobody na tři až deset let,“ řekl vedoucí třebíčských kriminalistů. Jak dále dodal, za trestný čin výtržnictví hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

por. Bc. Jana Kroutilová, komisař

24. června 2021

vytisknout  e-mailem