Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Dva případy nočních napadení žen - doplnění

V jednom z případů mají kriminalisté již jasno, druhý stále prošetřují. 

V neděli jsme informovali veřejnost o dvou útocích na ženy, vracející se v brzkých ranních hodinách domů.
 
V souvislosti s prvním napadením třiadvacetileté dívky, ke kterému došlo poblíž ulice Petýrkova, zadrželi kriminalisté krajského ředitelství v neděli v podvečer podezřelého mladíka. Jedná se konkrétně o pětadvacetiletého Asiata. S ohledem na skutečnost, že útok na poškozenou byl značně brutální, a mohl vést ke smrti napadené, obvinil vyšetřovatel zadrženého z trestného činu vraždy ve stádiu pokusu.
 
Zde je na místě uvést, že kriminalisté doposud nezjistili jedinou skutečnost, která by tohoto obviněného spojovala, byť okrajově s druhým útokem.
 
K tomu došlo v neděli v noci, respektive nad ránem. Obětí útočníka se tentokrát stala třiatřicetiletá žena, kterou náhodný kolemjdoucí nalezl zraněnou na trávníku poblíž křižovatky ulic Archimédova a Rezlerova přibližně ve čtvrt na čtyři ráno. Prošetřování této události značně komplikuje velice vážný, možná až kritický zdravotní stav poškozené. I z toho důvodu prosí detektivové oddělení vražd o pomoc širokou veřejnost. Apelují na každého, kdo se v neděli, minimálně od jedné do dvou hodin ráno pohyboval poblíž, nebo v ulici Archimédova, a zaznamenal zde cokoliv podezřelého, ať o tom informuje kriminalisty prostřednictvím linky tísňového volání 158. Stejně tak přivítáme informace o čemkoliv mimořádném od každého, kdo cestoval v neděli prvním nočním autobusem linky 511, který ze zastávky Háje odjížděl minutu po jedné hodině ráno.
 
Zároveň bychom rádi z tohoto místa poděkovali všem, kteří již na linku tísňového volání zatelefonovali, a svými poznatky se snažili kriminalistům v jejich nelehké práci pomoci. Všem obdrženým informacím věnují kriminalisté velice detailní pozornost.
 
por. Mgr. Tomáš Hulan 16. 12. 2014

vytisknout  e-mailem