Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Dva příběhy z policejní akce „CHRONOS“

Oba dva se odehrály na stanovištích dopravní kontroly kolem půlnoci a oba budou mít dohru. Jeden ve správním řízení, druhý před soudem. 

První příběh začal ve chvíli, kdy ke stanovišti silniční kontroly na Jižní spojce ve směru na Prahu 9 přijelo černé BMW. To řídila slečně či paní, které zjevně nevadilo, že má na pravém předním kole doslova rozcupovanou pneumatiku. K té uvedla, že při odbočování v nějaké křižovatce lehce zavadila o obrubník. K dotazu, proč s poškozeným vozem pokračovala v jízdě, sdělila, že nemá náhradní kolo a myslela si, že zvládne dojet domů.

Řešení celé této situace probíhalo relativně v poklidu. Policisté řidičku vyzvali k orientační dechové zkoušce a testu na přítomnost drog. Kontrolovaná jim odpověděla, že žádný test, údajně na radu svého „přítele na telefonu“, nepodstoupí. To není nic mimořádného, na takové situace jsou policisté zvyklí.

Zvrat nastal ve chvíli, kdy na místo kontroly dorazil zmiňovaný přítel. Ten se začal do projednávání celé situace vměšovat, kdy dokonce svou přítelkyni z místa zákroku, v průběhu jeho projednávání, prostě odvedl. Policistům dalo hodně práce dotyčného relativně uklidnit, kdy po několikáté výzvě ze strany policistů od svého nevhodného jednání upustil.

Ne nadarmo se ale říká, dobrá rada nad zlato. Partner své přítelkyni sice poradil, ale je otázkou, zda dobře. Odmítnutím zmiňovaných testů si dotyčná totiž vůbec nepomohla. I tak stane před správním orgánem, kde jí hrozí sankce až padesát tisíc korun a dvouletý zákaz činnosti.

Ve stejnou dobu, pouze na druhé straně kontrolního stanoviště, tedy ve směru na Prahu 5 zastavili policisté k silniční kontrole stříbrnou Alfu Romeo. Jejího řidiče posléze podrobili testu na přítomnost drog, který podstoupil.

A jelikož měl test pozitivní výsledek, skončil kontrolovaný na policejní služebně pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za tento delikt mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Por. Mgr. Tomáš Hulan 26. 11. 2016

vytisknout  e-mailem