Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Dva muži chtěli spáchat sebevraždu

KROMĚŘÍŽSKO: Zamezili jim v tom policisté z kroměřížského obvodního oddělení.  

V úterý krátce před polednem byli kroměřížští policisté vysláni na Velké náměstí v Kroměříži do jednoho z ubytovacích zařízení. Čtyřicetiletý muž tam vyhrožoval sebevraždou. Důvodem byla nešťastná láska. Na místo ihned po oznámení dorazila prvosledová hlídka a policisté z kroměřížského obvodního oddělení. Muži, který si u krku držel nůž s dlouhou čepelí, se snažili čin rozmluvit. Člen prvosledové hlídky v jednom okamžiku odlákal jeho pozornost a nůž mu z ruky vyrazil. Muž nakonec skončil v péči lékařů.

V rukou záchranářů skončil také osmapadesátiletý muž po zákroku kroměřížských policistů včera večer. Zásahu předcházel jeho telefonát na linku 112, při kterém sdělil, že chce spáchat sebevraždu skokem z mostu Karla Rajnocha v Kroměříži. K mostu proto během dvou minut dorazily policejní hlídky. Muž zrovna přelézal zábradlí. Policista z prvosledové hlídky ho však pohotově strhl zpět na chodník.

Tento týden se bohužel nejedná o ojedinělé události. Kroměřížští policisté zasahovali ještě u dalšího pokusu sebevraždy. Jednalo se o ženu, která spolykala prášky.

Oběma mužům i ženě k činům dodal kuráž alkohol.

 

20. října 2016, por. Mgr. Simona Kyšnerová

vytisknout  e-mailem