Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Dva mrtví v lomu Velká Amerika

BEROUNSKO – Resuscitaci potápěče sledoval muž, který se poté zřítil se skály. 

Během hodiny v úterý odpoledne zemřeli dva muži v lomu Velká Amerika. Nejdříve tam mířily složky integrovaného záchranného systému k tonoucímu se muži, u něhož byla resuscitace trvající několik desítek minut bohužel neúspěšná. Po chvíli spadl ze skály muž, který celou záchranářskou akci sledoval a fotil.

Záchranné složky vyjížděly krátce před 14. hodinou na oznámení do lomu k 45letému potápěči, kterého při této aktivitě možná postihla zdravotní indispozice. Po vytažení muže svědky na břeh započali s první pomocí, poté záchranáři pokračovali téměř hodinu v resuscitaci, avšak i přesto se ho nepodařilo oživit a ten na místě zemřel. 

Při všech záchranných pracích složek IZS je sledoval ze shora 49letý muž, který si měl celý průběh dokonce i fotografovat. To se mu ale stalo osudným a přihlížející spadl ze skály dolů. Ten utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl.

Oba tyto případy si převzali berounští kriminalisté, kteří u zemřelých mužů nařídili soudní pitvu pro zjištění přesné příčiny smrti. 


por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
4. července 2023

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem