Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Dva dny po sobě dvě nehody s opilými řidiči

České Budějovice - Oba nadýchali více jak dvě a půl promile. 

Hned dvě nehody, kde během dvou dnů sehrál roli alkohol šetří českobudějovičtí policisté. K té první došlo v neděli před šestou večer, když čtyřiačtyřicetiletý řidič vozidla Audi vyjel na křižovatce u ulice Plzeňská po průjezdu pravotočivou zatáčkou u mostu přes Dobrovodský potok do protisměru, kde se bočně střetl s vozidlem Seat a následně s vozidlem Škoda. Při nehodě nedošlo ke zranění osob, na vozidlech ke škodě přesahující 70 000 korun. Přivolaní policisté na místě zjistili, že řidič Audi je pod vlivem alkoholu. Dechová zkouška prokázala přítomnost alkoholu, a to ve značné míře. Řidič usedl za volant s více jak dvěma a půl promile. Do dvou týdnů by měl stanout před soudem a zpovídat se ze svého jednání. Policisté ho podezírají ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Další nehoda, ve které figuroval opilý řidič se odehrála v pondělí krátce po poledni. Devětapadesátiletý řidič vozidla Škoda narazil v ulici B. Smetany do vozidla VW Transporter, vyčkal příjezdu policistů, kteří s ním provedli dechovou zkoušku, která i v tomto případě ukázala pozitivní nález. Řidič nadýchal také více jak dvě a půl pormile a dopravní nehodou se policisté dále zabývají.

Nezapomínejte, alkohol za volant rozhodně nepatří. Dodržujte pravidla silničního provozu a nehazardujte se životy a zdravím svým a hlavně ostatních nevinných účastníků silničního provozu. 

kpt. Lenka Krausová, krpc.pio@pcr.cz

21. září 2021

vytisknout  e-mailem