Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Dva chodci se zranili při přecházení

VSETÍNSKO: Hledáme řidiče, který srazil dívku na přechodu pro chodce.  

V sobotu v 17 hodin došlo v našem okrese ke dvěma dopravním nehodám s účastí chodců. Mladou chodkyni srazil ve Valašském Meziříčí řidič, kterého hledáme. Ve Vsetíně vběhl pod kola auta opilý muž, který měl v dechu přes tři promile alkoholu. Nehody si vyžádaly těžké a lehké zranění.
 
Srazil dívku na přechodu pro choce
 
Policie pátrá po řidiči, který srazil na přechodu pro chodce na ul. Vsetínská ve Valašském Meziříčí patnáctiletou dívku z Prostřední Bečvy. Řidič jel s vozidlem ve směru od nemocnice do centra města a na přechodu pro chodce, který je u školy pro sluchově postižené, srazil na přechodu pro chodce přecházející dívku, která šla z levé strany ve směru jízdy řidiče. Po střetu upadla dívka na vozovku. Řidič vystoupil a šel zjistit zdravotní stav mladé ženy. Ta mu řekla, že ošetření nežádá, že je pouze v šoku, a že se o ni když tak postará kamarádka, která tam byla s ní. Muž tedy nastoupil do auta a odjel. Dívka začala po chvíli pociťovat bolest nohy a rovněž ji bolela hlava, a proto byla nucena později vyhledat lékařské ošetření. Jakmile dívku v nemocnici ošetřili a dozvěděli se, že byla sražena autem, volali policii. To už bylo ale čtvrt na osm večer.
 
Žádáme řidiče, aby kontaktoval policii, případně další svědky, kteří nehodu viděli a mohli by nám pomoci totožnost řidiče zjistit. Řidič měl jet ve vozidle Škoda Octavia, pravděpodobně v provedení combi a zřejmě stříbrné barvy.
 
Silně opilý chodec vběhl pod auto
 
Další nehoda s účastí chodce se stala na silnici I/69 ve Vsetíně části Rokytnice. Ze zavinění dopravní nehody je podezřelý čtyřiačtyřicetiletý muž ze Lhoty u Vsetína, který se hodlal dostat na druhou stranu cesty, dostatečně se nerozhlédl a vběhl přímo před vozidlo zn. Mazda 6 jedoucí ve směru do Zlína, které řídil dvaadvacetiletý řidič ze Vsetína. Mladý řidič se snažil střetu s chodcem zabránit, intenzivně brzdil, strhl řízení vlevo, ovšem i tak chodce zrcátkem zachytil. Muž upadl na vozovku a způsobil si těžké zranění nohy. Nehoda se stala mimo přechod pro chodce. Dechová zkouška byla u řidiče negativní, ale vysokou hladinu alkoholu v dechu jsme naměřili chodci – 3,45 promile. 
 
 
11. listopadu 2013, por. Mgr. Lenka Javorková
 
 

vytisknout  e-mailem