Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Dva čelní střety

ORLICKOÚSTECKO – Zraněné osoby a škody na vozidlech. 

SudislavSudislavKerharticeKerharticeUplynulý víkend nezačal při cestování dobře pro třicetiletou řidičku z Choceňska.

Žena řídící v pátek 22. června 2018 krátce po šesté hodině večerní osobní vozidlo Opel Corsa, patrně přejela na komunikaci mezi obcemi Sudislav a Oucmanice do protisměru, a tam se čelně střetla s vozem Škoda Superb, které řídila o osm let starší řidička. Obě řidičky a dvě spolujedoucí osoby ze suberbu, byly transportovány do nemocnic k lékařskému ošetření. Dechové zkoušky na alkohol byly u řidiček negativní. Škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslena na 340 tisíc korun. Dopravní nehodu nadále prověřujeme.

Devětadvacetiletý řidič osobního auta Škoda Fabia boural o den později 23. června o půl čtvrté odpoledne mezi obcemi Kerhartice a Hrádek.

Muž za obcí Hrádek nepřizpůsobil při průjezdu pravotočivou zatáčkou rychlost jízdy, s fábií vyjel mimo komunikaci, následoval čelní náraz do betonového mostku, který auto přetočil na střechu. Při tomto nechtěném kaskadérském manévru se řidič naštěstí nezranil. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. U automobilu jsme pro závady zadrželi osvědčení o jeho registraci. Škoda předběžně činí 41 tisíc korun. Řidiči jsme za přestupek v dopravě uložili pokutu ve výši 2 tisíce korun.

25. června 2018
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem