Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!! - aktualizace IV

Policie upozorňuje na výskyt smrtelně jedovatého hada 

Pražská policie od včerejšího večera dosud bezvýsledně hledá smrtelně jedovatou Mambu zelenou, jejíž poslední výskyt byl zaznamenán v jednom z pronajatých bytů v Hlubočepích, ulice V Bokách I. V souvislosti s událostí policie evakuovala obyvatele dotčeného domu a požádala o spolupráci specialisty na odchyt jedovatých hadů. Přes nezbytná opatření a usilovnou snahu policistů i specialistů se do současné doby nepodařilo nebezpečného hada odchytit.

Vzhledem k tomu policie touto cestou varuje občany a doporučuje jim maximální obezřetnost. V případě zjištění výskytu tohoto hada policisté vyzývají k okamžitému kontaktování tísňové linky Policie ČR 158.  

K celé věci nutno dodat, že podle specialistů na odchyt jedovatých hadů z pražské zoologické zahrady je velmi nepravděpodobné, že by tento had s ohledem na nízké venkovní teploty opustil zdi bytu, případně domu.

Okolnosti, za jakých došlo k úniku smrtelně jedovatého hada, jsou předmětem dalšího vyšetřování. Nicméně policisté v této souvislosti prošetřují i předcházející událost, kdy byla z domu odvezena 30letá žena s podezřením na uštknutí. Ta byla podle prvotních informací zároveň chovatelkou tohoto hada.

por. Mgr. Jan Rybanský – 3. října 2018

Aktualizace: Dnes kolem desáté hodiny provedou kriminalisté spolu s herpetologem kontrolu nástrah. V případě, že nebude had zachycen, budou v hledání nadále pokračovat.

por. Mgr. Jan Rybanský - 4. října 2018

Aktualizace: Operátor linky 158 přijal v pátek chvilku po 17 hodině oznámení o tom, že Mamba byla spatřena v koruně stromu v zahrádkářské kolonii nedaleko domu, odkud zmizela. Na místo proto vyrazili policisté z místního oddělení Barrandov, z pohotovostní motorizované jednotky a kriminalisté, kteří zajistili prostor a přivolali odborníky na odchyt. Těm se povedlo krátce po 18 hodině hada chytit a umístit do faunaboxu. Následně had skončil u jednoho z nich v bezpečí v teráriu.

Obyvatelé domu, ze kterého had zmizel, se mohli ještě ten večer vrátit zpátky do svých bytů.

por. Bc. Jan Daněk – 6. 10. 2018

Aktualizace: Z výsledku nařízené soudní pitvy vyplynulo, že třicetiletá žena nezemřela vlivem cizího zavinění.
Znalci z oboru soudního lékařství určili, že příčinou smrti bylo působení neurotoxinu hadího jedu.

por. Mgr. Jan Rybanský - 5. prosince 2018

Aktualizace: Protože ve věci nejde o podezření z trestného činu, policiejní orgán celou věc odložil.

por. Mgr. jan rybanský - 18. února 2019

Odkazy do noveho okna

1 foto 1

1 foto 1 

Detailní náhled

2 foto 2

2 foto 2 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem