Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Dudácký festival 2016

Strakonice – Obezřetnost vždy a všude. 

Ve čtvrtek 25. srpna 2010 začíná ve Strakonicích 22. mezinárodní dudácký festival Strakonice, který potrvá do 28. srpna 2016. V souvislosti s již tradičním dudáckým festivalem budou policisté ve zvýšené míře dohlížet na bezpečnostní situaci, zda nedochází k porušování zákona. Dopravní hlídky budou zajišťovat plánovaný průvod účastníků festivalu městem a zaměří se na bezpečnost silničního provozu v průběhu konání celé kulturní akce. Policie vyzývá návštěvníky festivalu, aby respektovali uzavírky, dopravní značení a vyhrazené parkování.

Policisté upozorňují na zvýšenou možnost výskytu zlodějů, ať už kapesních či těch, kteří se zaměřují na zaparkovaná vozidla a věci uvnitř.  Kapsáři, kteří využívají větší koncentraci osob, dokáží využít nestřeženého okamžiku a z kapsy oděvů, batohu či kabelky odcizí peněženku či jiné věci.

Opět připomínáme, že zaparkované osobní automobily nejsou trezory. Při odchodu od vozidla, je důležité, aby majitelé ve vozidle neponechávali viditelně odložené věci, ať už se jedná o kabelky, tašky, oděvní svršky, ale i o věci cenné, kterými jsou například fotoaparáty a kamery. Vše, co zůstává ve vozidle odložené, je pro zloděje magnetem.

Policisté radí občanům, aby si v těchto dnech dávali pozor především na to, kam ukládají své peníze, kreditní karty. Rozhodně není vhodné peníze nosit v zadních kapsách kalhot, či v batohu na zádech a věnovat větší pozornost kabelkám přehozeným přes rameno. Samozřejmostí by také mělo být, mít vždy věci při sobě a nikde je neodkládat a nenechávat bez dozoru. Také pozor na mobilní telefony, které jsou stále jedním z cílů pachatelů.

Policejní hlídky se budou pohybovat v místě konání, policisté budou připraveni řešit vzniklé problémy a budou zde především pro občany. Proto v případě pomoci se mohou občané na policisty s důvěrou obrátit. V případě zjištění krádeže či jiného protiprávního jednání věc oznámit na linku 158.

por. Mgr. Jaromíra Nováková, st.pis@pcr.cz

22. srpna 2016

 

vytisknout  e-mailem