Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Duben ve znamení bezpečnosti v dopravě

KRAJ – Policisté dohlíželi na dodržování pravidel silničního provozu. 

foto PČRfoto PČRPolicejní prevence nejsou jen přednášky a ukázky v mateřských, základních nebo středních školách. Policisté z Oddělení tisku a prevence se svou prací vyrážejí také do terénu. Duben je spojován s měsícem bezpečnosti, proto se společně s policejními hlídkami zapojovali do různých dopravně bezpečnostních akcí a dalších aktivit.

Dohled na přechodech
V dubnu tradičně probíhal celorepublikový projekt „Zebra se za Tebe nerozhlédne“. Proto se opět preventisté objevili i v blízkosti základních škol. Malé chodce upozorňovali na nebezpečí, které jim hrozí při vstupu do vozovky bez rozhlížení. Také s nimi diskutovali o tom, že chodec nemá na přechodu absolutní přednost. Na správné přecházení dohlíželi s policisty i zástupci Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra a koordinátor BESIP. Děti odcházely s drobnými dárky – úkolníčky, reflexními prvky od policistů a přívěsky nebo pexesem od ZPMV.

foto PČRfoto PČRŘídím, piju nealko pivo
Během velikonočních svátků se policisté zaměřovali na zákaz řízení pod vlivem alkoholu. Také tento projekt pod názvem Řídím, piju nealko pivo není žádnou novinkou. Při dopravních kontrolách policisté upozorňovali na rizika spojená s požitím alkoholu před jízdou a tragické následky dopravních nehod. Řidiči s negativním testem na alkohol obdrželi jako poděkování od promotérů Svazu pivovarů a sladoven nealkoholické pivo a jednorázový tester na alkohol v dechu.

Alkohol za volantem samozřejmě nebylo to jediné, na co se preventisté s dopravními hlídkami zaměřili. Při dalších dopravně bezpečnostních akcích kontrolovali také dodržování ostatních předpisů silničního provozu – rychlost, používání bezpečnostních pásů, správné poutání dětí v autosedačkách, technický stav vozidel atd. Cílem obdobných policejních aktivit jsou preventivní opatření, která směřují ke snížení nepříznivého vývoje kázně řidičů v silničním provozu a nárůstu dopravních nehod.

Všem řidičům přejeme mnoho kilometrů bez nehod, aby se ze svých cest vrátili ke svým blízkým ve zdraví.

Další fotografie z dubnových akcí:
Speed Marathon
Řídím, piju nealko pivo
Zebra
se za Tebe nerozhlédne

6. května 2019
por. Bc. Jana Drtinová
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem