Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Drzost zřejmě nemá hranice

CHRASTECKO – Čtyři na jednu seniorku 

ilustrační fotoilustrační foto
O tom, že troufalost pachatelů nezná mezí, se včera přesvědčila pětaosmdesátiletá žena z malé obce na Chrastecku.
 
Když okolo třinácté hodiny seděla na zahradě, zastavilo u jejího domu osobní vozidlo v provedení sedan, ze kterého vystoupila žena snědé pleti. Podle siluety postavy bylo zjevné, že je těhotná. Neznámá žena přistoupila k plotu a seniorky se zeptala, zda nemá nějaké železo. Když jí bylo odpovězeno, že nemá, tak požádala o sklenici vody. Žena jí tedy vodu přinesla, za branku své zahrady jí však nevpustila. V tuto dobu spatřila dalšího neznámého muže snědé pleti, jak dům obchází ze strany. Na otázku, co zde pohledává, jí bylo sděleno, že se jde vymočit.
 
V ten okamžik však neznámá těhotná žena převedla pozornost seniorky na sebe. Mluvila o svém těhotenství, oplachovala si obličej přinesenou vodou a snažila se vést rozhovor. Nepříjemné překvapení čekalo na seniorku poté, co se otočila ke svému domu. Z hlavních dveří totiž zrovna vycházeli dva muži a mířili k boční otevřené brance. Stačila pouze zakřičet, ale čtyřčlenná osádka vozu spěšně nasedla do vozu a odjela neznámo kam.
 
Rozrušená žena ihned zamířila do domu, kde objevila prohledanou ložnici i jídelnu. Z jídelny si neznámí pachatelé odnesli peněženku, ve které měla žena uloženo patnáct tisíc korun. Pachatelé nepohrdli ani set top boxem v hodnotě pět set korun, který byl umístěn pod televizorem.
 
Popis čtyř neznámých pachatelů:
1. Žena snědé pleti ve věku 35-40 roků, zjevně v jiném stavu,  štíhlé postavy, výšky 170 cm, s dlouhými černými vlasy, na sobě měla šaty nezjištěné barvy.
2. Muž snědé pleti ve věku okolo 40 roků, výšky zhruba 175 cm, černé krátké vlasy, popis oblečení není znám.
3. a 4. Popis dvou mužů vycházejících z domu není znám.
 
25. září 2012
nprap. Lukáš Maier
tiskový mluvčí
 

vytisknout  e-mailem