Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Drzost pachatelů nemá hranice

MLADOBOLESLAVSKO - Okrádání seniora zaznamenaly kamery  

Pětadevadesátiletý senior šel  začátkem prosince brzy ráno na nákup do jednoho z obchodních center v Mladé Boleslavi. Malý nákup platil dvoutisícovou bankovkou. Již v tuto chvíli si ho zřejmě vyhlédli dva mladíci, kteří ho sledovali až k místu jeho bydliště. Zatím co senior odemykal vstupní dveře do panelového domu, jeden z mužů předstíral, že zvoní na domovní zvonky. Když senior vstoupil do domu, jeden z pachatelů vešel za ním a vytáhl mu z kapsy peněženku s finanční hotovostí, občanským průkazem a průkazem pojištěnce. Druhý z pachatelů zatím hlídal před domem. Po krádeži oba z místa utekli.

Pachatelé byli ve věku 17 až 22 let, střední postavy, vysoké asi 170 cm. Měli krátce  střižené vlasy. Jeden z nich měl na bundě na zádech a levém rukávu výrazné motivy. Jaké mělo oblečení barvu nelze s určitostí říci, neboť kamerový záznam je i vzhledem ke špatným povětrnostním podmínkám toho dne zkreslený.

Žádáme touto cestou každého, kdo by pachatele poznal nebo měl jakékoliv informace k danému případu, aby kontaktoval mladoboleslavské kriminalisty na telefonním čísle 974 877 425. Využít lze také tísňovou linku 158.

Pachateli za trestný čin krádeže hrozí trest odnětí svobody až do výše dvou let.

 

por. Mgr. Markéta Johnová
tisková mluvčí
P ČR Praha venkov - VÝCHOD
9.ledna 2015

vytisknout  e-mailem