Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Výroba drog, pojistný podvod...

Příbramsko - Měl u sebe věci na výrobu drog.  

     Sdělení podezření si vyslechl tento týden 38letý muž z Příbrami. V dubnu letošního roku napadl po předchozí slovní rozepři o devět let mladší ženu, kdy ji popadl za vlasy a začal s ní smýkat. Následně ji ještě udeřil pěstí do oka. Poškozená následkem toho utrpěla zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. K incidentu došlo před jednou příbramskou restaurací.
     Navíc se také u dotyčného našly předměty k výrobě pervitinu, měl je uskladněné v pronajaté zahradní chatce. Jednalo se o různé chemikálie, kádinky, injekční stříkačky a podobně. Za trestné činy výtržnictví a dále výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu muži nyní hrozí až pětileté vězení.

Přenocovali na záchytce
     Nocleh na protialkoholní záchytné stanici si „užil“ ve středu v noci 57letý muž z Milínska. Převezli ho sem policisté ve značně podnapilém stavu, ve kterém fyzicky napadal svou manželku. Udeřil ji dvě ranami pěstí do obličeje a následně několikrát kopl i syna, který se snažil matku bránit. Dechovou zkoušku na zjištění hladiny alkoholu násilník odmítl. Navíc se bude dotyčný zpovídat z přestupku proti občanskému soužití, kterého se svým chováním dopustil.
     Následující den zde přenocoval i 19letý mladík z Březnicka. Ve večerních hodinách si chtěl, značně opilý, vyřizovat „nevyřízené“ účty s jednou rodinou. Přivolaná hlídka policistů spolu se strážníky okamžitě vyjela na místo. Muž měl v dechu 2,14 promile alkoholu a byl velmi agresivní, neustále vyhrožoval ublížením na zdraví. Ani po příjezdu policistů nechtěl svého jednání zanechat, a tak musel být spoután a následně převezen na „záchytku“ k vystřízlivění. I on svým jednáním spáchal přestupek proti občanskému soužití, za což mu hrozí pokuta ve výši tří tisíc korun. Navíc si bude muset uhradit svůj nedobrovolný nocleh.

Škoda ve výši tří milionů korun
     Špatné počasí sehrálo svou roli při včerejší dopravní nehodě na strakonické silnici nedaleko Obořiště, stala se po čtvrté hodině odpolední. 25letý řidič jedoucí ve Ferrari dostal na mokré vozovce smyk a vyjel mimo komunikaci, kde narazil do svodidel. Ke zranění osob nedošlo, způsobená škoda se však vyšplhala na tři miliony korun.

Pojistný podvod
     Pojistného podvodu se měl dopustit 52letý muž z Příbrami, za to mu nyní hrozí až dvouleté vězení. Chtěl se obohatit podvodným vylákáním pojistného plnění, kdy se jednalo o škodní událost - dopravní nehodu, ke které došlo v lednu letošního roku. Dotyčný předložil pojišťovně zfalšovanou fakturu. Na jejím základě mu pak bylo v březnu vyplaceno 45 tisíc korun.
 

13. září 2013, por. Bc. Monika Schindlová, DiS.

vytisknout  e-mailem