Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Druhé září je každoročně významným dnem pro službu dopravní policie.

Bylo tomu tak i v letošním roce, a to již po 104. 

 V prostorách Policejní akademie České republiky se sešla více než stovka dopravních policistů a policistek, které měl možnost ředitel služby dopravní policie pan plk. Jiří Zlý ocenit a poděkovat za jejich službu.

Slavnostní ceremoniál doprovázela Hudba hradní stráže a Policie ČR společně s Čestnou jednotkou Ochranné služby.
Mimořádnost tohoto slavnostního setkání také podpořilo svou návštěvou nejvyšší vedení ministerstva vnitra a Policie ČR.

Služba dopravní policie patří společně se službou pořádkové policie k těm nejstarším v rámci Policie ČR a její 104 výročí, tak bylo vzácnou příležitostí k ocenění příslušníků, zaměstnanců a partnerů za jejich dlouhodobou a vynikající práci a za jejich přínos k dobrému jménu dopravní služby Policie ČR.

Z rukou vrchního ředitele sekce vnitřní bezpečnosti a policejního vzdělávání Jana Paďourka, prvního náměstka policejního prezidenta genmjr. Tomáše Lercha, náměstka policejního prezidenta pro ekonomiku plk. Jaromíra Bischofa a ředitele služby dopravní policie si kolegyně, kolegové a partneři převzali nejen medaile II. stupně, I. stupně, ale i cenu zakladatele dopravní policie JUDr. Karla Tomka (zakladatele) Záslužný Kříž jmenovaného.

Vzpomnělo se také na ty, kteří ocenění nemohou převzít a kteří na nás shlížejí z onoho pomyslného policejního nebe a na kolegy, kteří obětovali to nejcennější a položili své životy při výkonu služby.

foto: Ředitelství služby dopravní policie - 2023 104 let DP - Miniatury (pcr.cz)

kpt. Hana Rubášová
tisková mluvčí PP ČR
12. září 2023 

vytisknout  e-mailem