Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Drogy v zubní pastě a ve snáři

MOST - Drogy k věznům putovaly v zubní pastě a hřbětu knihy; Platila padělanou stovkou 

 Mostecká policie obvinila v těchto dnech dvě osoby za to, že zaslaly do věznice svým známým návykové látky. Tepličanka ve věku 43 let v srpnu z místa svého bydliště odeslala poštovní zásilku odsouzenému muži. Pracovníci věznice zásilku prohlédli a objevili v tubě zubní pasty a ve sprchovém gelu pět ruliček s obsahem podezřelé látky. Provedeným orientačním testem byla zjištěna přítomnost metamfetaminu. Policie látky odeslala na oddělení kriminalistické techniky k provedení odborné expertizy. Policejní komisař mostecké policie obvinil ženu z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Obviněná je stíhána na svobodě a hrozí jí až pětiletý trest odnětí svobody.

Další obviněnou je 45letá žena z Mostu. Ta v létě svému příbuznému zaslala balíček s tiskovinami a jednou knihou. Pracovníci vězení při podrobné prohlídce našli ve hřbetu knihy ukrytých 25 tablet. Tyto tablety byly zajištěny a podrobeny znalecké expertize na odboru kriminalistické techniky. Odborným zkoumáním byla v tabletách zjištěna psychotropní látka. Obviněná žena uvedla, že léky poslala proto, že její příbuzný má psychické problémy a ona mu chtěla tímto krokem pomoci. Policie ženu obvinila z přečinů a stíhá ji na svobodě.

Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je obviněn i 34letý muž. Ten si odpykával nepodmíněný trest odnětí svobody ve vězení. Tam u něj byla nalezena při kontrole neznámá látka zelenohnědé barvy. Policie zajištěnou látku zaslala na odbornou expertizu. Zkoumáním bylo zjištěno, že v rostlinném materiálu byly prokázány tetrahydrokanabinoly, které jsou účinnou látkou marihuany a hašiše. Kde k droze muž přišel, vyšetřovateli nesdělil. Využil svého práva a ve věci odmítl vypovídat.


 

Popílek z elektrárny poletoval z vozu, řidič dostal pokutu

O víkendu na silnici I/13 proběhla krajská dopravní bezpečnostní akce. Ta byla tentokrát zaměřena zejména na kontrolu dodržování předepsané rychlosti řidiči motorových vozidel. Policisté dopravního inspektorátu měřili rychlost na čtyřech stanovištích a během šesti hodin zkontrolovali 53 aut. Povolenou rychlost překročilo celkem 52 řidičů, za 42 porušení rychlosti policisté uložili pokuty ve výši 30 200 korun. Hlídky zjistily celkem 55 dopravních přestupků, 46 jich vyřešily uložením blokových pokut ve výši 32 200 korun a 9 přestupků bylo oznámeno. Kromě řidičů policisté řešili i dva přestupky u chodců. Řidič nákladního vozidla, který převážel popílek z Ledvic do Komořan, neměl náklad zakrytý plachtou a vyinkasoval od hlídky pokutu.


 

Stovka byla asi padělkem

Zřejmě padělkem chtěla zaplatit svůj nákup jedna mladá žena v mosteckém supermarketu. Pokladní se však stokoruna zdála poněkud vybledlá a podrobnější prohlídkou pak zjistila i to, že na bankovce chybí ochranné prvky. Zástupce prodejny zavolal policii. Zákaznice mužům v uniformách sdělila, že bankovku dostala od své matky. Peníze byly zajištěny a budou zaslány k provedení odborné expertizy. Případ šetří kriminalisté oddělení hospodářské kriminality.


 

Zloděj měl smůlu, policie ho lapila

Štěstí měl jeden Mostečan. Ten včera v odpoledních hodinách vybíral v bankomatu peníze. Přilepil se na něj neznámý muž, který se stále na něco dotazoval a taky mu nabízel k prodeji hodinky a holicí strojek. Mostečan neměl o koupi zájem. Aby potvrdil svá slova, že námá u sebe moc peněz, ukázal neznámému muži peněženku. Toho podnikavec využil, sáhl mu do peněženky a vytáhl z ní pětistovku. Ohromený muž mu sdělil, že zavolá policii, aby mu peníze vrátil. Neznámý mu místo odcizené bankovky do auta vhodil krabičku s hodinkami a poté rychle zmizel na parkovišti. Měl však smůlu, ještě než poškozený stihl policii přivolat, objevila se nečekaně na parkovišti hlídka a povedeného lapku zadržela. Policejní inspektor 22letému muži sdělil ještě o víkendu podezření ze spáchání přečinu krádeže na osobě.


 

Až ve vlaku zjistila, že jí v hale někdo vzal mobil

Šikovný zloděj se činil v nádražní hale v Mostě. Tam čekala na vlak jedna cestující žena z Mostu. Seděla na sedadle a vedle ní seděl neznámý muž. Ten jí pravděpodobně z kabelky, kterou si položila na sousední sedačku, odcizil nepozorovaně mobilní telefon. Cestující již první zastávku zjistila, že nemá mobilní telefon a krádež oznámila mosteckým policistům. Škodu poškozená vyčíslila na tři tisíce korun.


 

nprap. Ludmila Světláková

Most 24. září 2012


 


 


 


 


 

vytisknout  e-mailem