Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Drogová scéna napříč okresy

BŘECLAVSKO: Dva muži putovali do vazební věznice. 

Břeclav - Břeclavští kriminalisté v těchto dnech učinili zátah na drogové scéně. Zadrželi celkem 3 muže a jednu ženu, které prověřovali v souvislosti s distribucí a užíváním drog. Provedli domovní prohlídku jednoho bytu a rodinného domu a kromě toho zajistili také tři motorová vozidla.

Celá akce byla výsledkem několikaměsíční práce. Policisté na úseku „TOXI“ měli důvodné podezření, že k výrobě pervitinu a jeho distribuci dochází od července loňského roku, a to v místech, kde hlavní aktéři pobývali – jednalo se nejen o náš okres, ale také o sousední Hodonínsko. Podařilo se získat důkazy, že léky potřebné k výrobě nakupovala skupinka na Slovensku a převážela je přes hranice.

Vyšetřovatel nakonec obvinil dva muže (ve věku 37 a 42 let) a šestadvacetiletou ženu, které viní z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Navíc jsou oba muži podezřelí z maření výkonu úředního rozhodnutí, neboť usedali za volant i přesto, že měli vyslovený platný zákaz řízení motorových vozidel. Soudce u obou obviněných mužů vyhověl návrhu na vzetí do vazby, žena bude stíhána na svobodě.

Poslední zadržený muž, který byl o tři roky starší než obviněná žena, byl po provedení procesních úkonů propuštěn. K celé události lze doplnit, že práce kriminalistů zdaleka nekončí. Drogová problematika je právem označována jako běh na dlouhou trať, a i když se policistům podařilo ustanovit některé jedince, kteří si pervitin od této skupinky nakupovali, stále to není konečné číslo.

por. Mgr. Kamila Haraštová, 1. července 2019

vytisknout  e-mailem