Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Drogami zásoboval především Kojetínsko

KOJETÍN - Další dealer skončil v rukou policistů. 

Pátý únorový den skončil v rukou policistů 30letý muž, kterého zadrželi v Kojetíně na Masarykově náměstí, aniž by museli použít donucovací prostředky. Ten samý den mu policejní komisař ve zkráceném přípravném řízení sdělil podezření z trestných činů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a dále přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za který ho může soud poslat až na pět let do vězení.
Z šetření vyšlo najevo, že podezřelý muž z Kojetína minimálně od roku 2017 až do doby zadržení, zásoboval pervitinem uživatele nejen na Kojetínsku, ale i na Přerovsku a Kroměřížsku. Drogy jim prodával za různé částky nebo je směnil třeba za cigarety, elektroniku a někdy přijal platbu i ve stravenkách. Podezřelý také v místě bydliště přechovával pro svoji potřebu marihuanu o celkovém množství 890 gramů, kdy odborným zkoumáním bylo zjištěno, že obsahuje vysoké množství účinné látky.
V souvislosti s návykovými látkami se do konfliktu se zákonem dostal poprvé, nicméně svůj trestní rejstřík čistý nemá, protože se v minulosti dopustil několika případů majetkové trestné činnosti, za které si pobyl nějakou dobu i ve výkonu trestu odnětí svobody. Po provedených úkonech byl ze zadržení propuštěn na svobodu.

por. Mgr. Miluše Zajícová
15. února 2019

vytisknout  e-mailem