Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Dřímota ho vyšla draho

DĚČÍN - Odcizené věci okamžitě blokujte a zabezpečte proti zneužití. 

Batoh se mu vrátil

DĚČÍN – Děčínští policisté na konci letošního června přijali oznámení o zmizení odloženého batohu u místní městské knihovny. Jeho vlastník v něm měl uloženy osobní věci, včetně své peněženky s finanční hotovostí a doklady. Po návratu domů se po něm začal shánět. Nenašel, a tak se obrátil na policisty.  Strážci zákona jeho oznámení začali prověřovat s ohledem na možné přečiny zatajení věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V průběhu prověřování se batoh opět objevil, nicméně jeho obsah už chyběl. Dále vyšlo najevo, že platební kartou bylo provedeno několik neoprávněných plateb v místních obchodech, čím jejímu majiteli z bankovního účtu zmizelo 1.900,- Kč. Po sečtení chybějícího narostla ohlášená ztráta o dalších 8.350,- Kč. Případ má dohru v podobě sdělení podezření ze spáchání výše uvedených přečinů mladému muži z Děčínska, který se přiznal jen k části příběhu …

Dřímota ho vyšla draho

DĚČÍN - Zdřímnout si ve vlaku může mít i svou nepříjemnou odvracenou stranu. Na podmokelskou policejní služebnu v Děčíně se ve čtvrtek jedenáctého července letošního roku dostavil cestující, který během své včerejší dopolední jízdy vlakem přišel o peněženku s finanční hotovostí a mobilní telefon zn. Huawei. Ztracené věci bohužel zanechal volně odložené na vedlejším sedadle. Ztráta věcí se odrazila v částce 16.700,- Kč. Policisté případ prověřují s ohledem na možný přečin krádeže.

V případě odcizení platebních karet a osobních dokladů, neváhejte je ihned po tomto nepříjemném zjištění blokovat a snížit riziko zneužití. Platební karty s přednastaveným limitem, bez nutnosti uvádění PIN kódů při placení, umožňují s rukou smělých lapků nežádoucí platby. U platebních karet se vyvarujte uložených lístečků s uvedeným PIN kódem.  V případě krádeží telefonů – přístroje i paušál lze také blokovat, nejlépe u operátorů. Doklady také. Vše v co nejkratší době…

Kostel bez okapů

RUMBURK – Rumburští policisté čelí oznámení o chybějících měděných deskách a měděných okapech, které zmizely z kostela v Jiříkově během posledních šesti týdnů. Oprava a náhrada chybějícího oplechování může zdejší farnost vyjít až na patnáct tisíc českých korun.  Incident policisté prověřují s ohledem na možný přečin krádeže.

Přišel o sekačku

DĚČÍN - Nepříjemnost přišel ohlásit na policejní služebnu v Děčíně také muž z Děčína. Ve středu desátého července letošního roku přišel o rotační travní sekačku v hodnotě pěti tisíc českých korun. Zahradní stroj nechal na chvilku volně odložený v blízkosti silnice v Ludvíkovicích. Stačila chvilka a nepříjemnou událost už prověřují policisté s ohledem na možný přečin krádeže.

Jeli i přes zákaz

ŠLUKNOV, RUMBURK, VELKÝ ŠENOV - Policisté ze Šluknova, Velkého Šenova i Rumburku pracují na případech lidí, kteří usedli za volant osobních automobilů, ačkoliv za ním vůbec neměli být.

Šluknovští letos jedenáctého července krátce po jednadvacáté hodině zastavili v Zeyerově ulici ve Šluknově osobní automobil s vykutáleným řidičem. Během silniční kontroly policisté odhalili skutečnost, že přítomný muž má vyslovený platný zákaz řízení motorových vozidel. Další jízdu mu nepovolili a navíc jeho prohřešek nadále zpracovávají s ohledem na přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Ve stejný den na smělého řidiče natrefili také jejich rumburští kolegové. Při silniční kontrole v ulici Františka Nohy zastavili v půl osmé večer osobní automobil, ve kterém za volantem seděl muž s platným zákazem řízení motorových vozidel. Během služebního zákroku policisté řidiče vyzvali také k provedení orientačního testu na přítomnost opiátů a jiných návykových látek. Testu se podrobil a posléze čelil jeho kladnému výsledku. Svou jízdu musel ukončit a společně s hlídkou se odebral k lékařskému vyšetření. Incident je policisty dále zpracováván s ohledem na přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Velkošenovští se potýkají s motocyklistou, který byl policejní hlídkou kontrolován na benzínové čerpací stanici ve Velkém Šenově šestého června letošního roku. Řidič motocyklu má vysloveny tři platné zákazy řízení motorových vozidel, leč toho nedbá, a tak jeho smělou jízdu z počátku června letošního roku policisté pracovávají s ohledem na přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Děčín 12. července 2019

por. Bc. Petra Trypesová
Oddělení tisku a prevence Děčín
E-mail: krpulk.kr.pis.decin@pcr.cz
Tel.: 974 432 207, 724 156 293

vytisknout  e-mailem