Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Drahá schválnost, důchodce exmanželce odpojil elektřinu

HRADECKO - Vyšrouboval pojistky, teď mu za přestupek hrozí až dvacetitisícová pokuta  

Hradečtí policisté včera ve středu 20. června 2012 odevzdali na správní orgán hradeckého magistrátu města k projednání přestupek proti občanskému soužití, kterého se měl dopustit muž z Královéhradecka. Jedenasedmdesátiletý důchodce je důvodně podezřelý, že včera ráno odpojil bývalé o sedm let mladší manželce v podkroví domu elektřinu.

Jelikož po rozvodu mezi bývalými manželi dosud neproběhlo majetkové vypořádání jsou proto nuceni žít ve společném rodinném domku na Novobydžovsku. Prozatím každý z nich obývá ideální polovinu domu. Přitom muž bydlí v přízemí a jeho bývalá manželka využívá k bydlení místnosti v patře domu. Kvůli společnému elektrickému rozvaděči v domě se bývalý manžel se ženou domluvil, že se na zálohy na zaplacení elektřiny společně složí. Žena bývalému muži měla přispívat na zálohu jednou třetinou. Údajně mu tento měsíc (červen 2012) exmanželka žádné peníze nedala, proto se rozhodl, že jí v jejich obývaných podkrovních místnostech odpojí elektřinu. Nakonec ženě včera 20. června 2012 kolem osmé hodiny ráno vyšrouboval z elektrického rozvaděče domu dvě pojistky.
Asi po hodině žena zjistila, že jí v místnostech nejde proud. Kontrolou elektroměru viděla, že má vyšroubované pojistky. Podle ženy jí bývalý manžel sdělil, že to má za to, že mu dluží peníze za elektřinu. Poté celou skutečnost oznámila na policii.

Teď muži za přestupek proti občanskému soužití ve správním řízení hrozí až dvacetitisícová pokuta.

nprap. Anna Pešavová - 21. června 2012 (13:30)

 

vytisknout  e-mailem