Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Dovážel ze zahraničí auta a prodával je

KRÁLOVÉHRADECKO - Zkrátil daň o 2,2 miliony 

Komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Hradec Králové zahájil v těchto dnech trestní stíhání 32letého muže z Poděbrad, kterého obvinil ze zločinu zkrácení daně a podobné povinné platby s celkovou škodou přesahující 2 miliony korun.
 
Prověřování tohoto případu začalo v dubnu 2011, kdy na počátku stálo oznámení ze strany finančního úřadu.  Během rozsáhlého vyšetřování, v rámci kterého byly vyslechnuty desítky osob a prověřeno množství listinných důkazů, dospěli policisté k následujícímu závěru.

 
Důvodně podezřelého muže, který jako jednatel společnosti s ručením omezeným se sídlem v Libranticích na Královéhradecku podnikal v rámci obchodní činnosti (nákup a prodej vozidel), viní z toho, že nevedl řádně daňovou a účetní evidenci.  Ohrozil tak řádné a včasné vyměření daně z příjmu za období let 2008 a 2009 a v zákonných lhůtách nepodal daňové přiznání. Neodvedl tak daň z přidané hodnoty a daň z příjmu právnických osob, ačkoliv od dubna do července 2008 postupně nakoupil od jedné německé společnosti celkem 57 motorových vozidel za téměř 11 milionů korun. Vozidla poté přivezl do České republiky, kde je buď prostřednictvím autobazaru nebo svých známých prodal dalším fyzickým nebo právnickým osobám za celkovou částku přesahující 13,6 milionů korun. Jednalo se o vozidla značky Ford, Volkswagen, Opel nebo BMW.
 
Tímto svým jednáním tak způsobil České republice jednající Finančním úřadem pro Královéhradecký kraj celkovou škodu přesahující částku 2,2 miliony korun, za což mu hrozí až 8letý pobyt za mřížemi.

por. Mgr. Lenka Burýšková
tisková mluvčí
Zveřejněno: 26. června 2013 v 10:20

vytisknout  e-mailem