Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

dotaz ze dne 5.5.2020

Žadatel: z Prahy
Ze dne: 05. 05. 2020

Žádost:
„1) Jak byl incident kvalifikován z hlediska trestního zákoníku? (ve všech fázích trestního řízení), tj. v rámci 
a. prověřování
b. po ZUTR
c. v rámci NPO
či došlo k překvalifikování skutkové podstaty trestného činu a z jakých důvodů. 

2) Na základě jakých informací byla prověřována nenávistná pohnutka? Pokud se jedná o psaný či grafický projev, prosím uveďte jeho doslovné znění. 

3) O co v daném trestném činu šlo? (prosím stručně odpovězte sedm základních kriminalistických otázek: „KDO, CO, KDY, KDE, JAK, ČÍM, PROČ“)  

4) Jakými osobnostními charakteristikami se vyznačoval pachatel trestného činu a jeho oběť (jejich počet, pohlaví, věk, státní příslušnost) potažmo další nepodléhající ochraně osobních údajů)?

5) Jakým způsobem a kdy byl případ ukončen ze strany policie, pokud již byl ukončen? 

6) Pokud byl ukončen návrhem na podání obžaloby, prosím uveďte konkrétní státní zastupitelství, kam byl návrh podán, a pod jakou spisovou značkou může být případ identifikován státním zastupitelstvím.

7) Současně prosím o případné zaslání anonymizovaného usnesení o zahájení trestního stíhání.“
 
Odpověď žadateli:

ID ESSK 4620348 Náchod
V případě tohoto incidentu uvádíme následující: 
k otázce č. 1)
a., b N. K. pro podezření z přečinu vyhrožování s cílem působit na orgán veřejné moci podle § 324 odst. 1 písm. a) trestního zákoníku, dále hlasitými výrazy k zasahujícím policistům a skupině nikoliv romských obyvatel "český kurvičky, taky na vás dojde, mrdky český" mohla naplnit znaky přečinu násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci podle § 352 odst. 2 trestního zákoníku v jednočinném souběhu s přečinem výtržnictví podle § 358 odst. 1 trestního zákoníku, a přečin hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob podle § 355 odst. 1 písm. a) trestního zákoníku. 
c. v rámci NPO či došlo k překvalifikování skutkové podstaty trestného činu a z jakých důvodů.
N. K., jako obviněné ze spáchání přečinu násilí proti skupině obyvatelů  a proti jednotlivci dle § 352 odst. 2 tr. zákoníku hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny dle § 355 odst. 1 písm. a) tr. zákoníku výtržnictví dle § 258 odst. 1 tr. zákoníku.
J. K. jako obviněného ze spáchání přečinu násilí proti skupině obyvatelů  a proti jednotlivci dle § 352 odst. 2 tr. zákoníku hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny dle § 355 odst. 1 písm. a) tr. zákoníku.
k otázce č. 2)
N. K.: před strážníkem T. U. se psem, kdy tento jí vyzval, aby ustoupila, na což reagovala slovy " mrdám na Vás " a poté co ustoupila na protější chodník  zvýšeným hlasem, křičela  směrem ke strážníku U. " jménem zákona máte dělat to co máte dělat, máte řešit pořádný případy ", poté se otočila k dalším přítomným osobám a řekla " mrdky český to jsou nic víc ", kdy po krátké chvíli se opět pokusila projít k vozidlu taxislužby se slovy " no co je, chcete na mně pustit toho psa ", a když jí str. U. odpověděl, že pokud bude muset tak ano řekla " běž do píči, já tam mám rodiče kurva, jděte do píče mrdky, běž do píči čůráku jeden a mrdky český co se oháníte ", poté se opět vrátila na chodník a společně s dalšími ženami poodešla směrem  ke kašně.
J. K.: křičel " rakovina, já Vám říkám, že dneska českej národ mně vykouří " , dále křičí " českej národ, rakovina, vám říkám , já vám to říkám, tady si začali v entickým ... ( není rozumět ), to vám říkám já, to tohle město ještě nezažilo co zažijí, to vám říkám já, to vám říkám já "  a dále v okamžiku, kdy je strážníkem Městské policie v Jaroměři Š.  vyzván k prokázání totožnosti říká strážníkovi, který  se jej ptat " můžete mně vykouřit " a dále pak po několika dotazech na totožnost, kdy jmenovaný sděluje své nacionále říká "  kdybych se k nim dostal, tak by z nich tekla krev a to ještě nemá konec, protože to posrali, to si slíznou, to dostanou " s poté odchází směrem k blíže neurčenému vozidlu.
k otázce č. 3)
N. K. : v době od 23:10 hod. dne 27.4.2019  do 23:30 hod.  dne  27.4.2019  v Jaroměři, Josefově, ul. Masarykovo náměstí, přišla před dům čp. .., kde před tím došlo k napadení R. K., a kde již v té chvíli  byly hlídky Městské policie v Jaroměři, která se snažila uklidnit situaci na místě činu, pokusila se projít přes silnici směrem k vozidlu taxislužby, v čemž jí bylo zabráněno strážníkem T. U. se psem, kdy tento jí vyzval, aby ustoupila, na což reagovala slovy " mrdám na Vás " a poté co ustoupila na protější chodník  zvýšeným hlasem, křičela  směrem ke strážníku U. " jménem zákona máte dělat to co máte dělat, máte řešit pořádný případy ", poté se otočila k dalším přítomným osobám a řekla " mrdky český to jsou nic víc ", kdy po krátké chvíli se opět pokusila projít k vozidlu taxislužby se slovy " no co je, chcete na mně pustit toho psa ", a když jí str. U. odpověděl, že pokud bude muset tak ano řekla " běž do píči, já tam mám rodiče kurva, jděte do píče mrdky, běž do píči čůráku jeden a mrdky český co se oháníte ", poté se opět vrátila na chodník a společně s dalšími ženami poodešla směrem  ke kašně následně poté, co z ul. Zdeňka Němečka přiběhl na Masarykovo náměstí B.K., který držel sekery, a proti kterému byla hlídkami Městské policie v Jaroměři a hlídkou PČR OOP Jaroměř použity donucovací prostředky začala vše natáčet na mobilní telefon, kdy směrem ke strážníku U. řekla, že všechno dá na facebook, aby věděli jací jsou kryplové, kdy směrem ke strážníku U. řekla " ten je krypl největší ", že se jedná o brutální zákrok policie, tak aby to všichni viděli a pak zamíří fotoaparátem telefonu za strážníka U. a říká " a támhle bílí stojej v hloučku za to že napadli černýho taxikáře, takže lidičky tady to všichni vidíte ", dále pak natáčí na mobilní telefon, kdy celý průběh komentuje a opakuje " támhle bílí stojej v hloučku za to že napadli černýho taxikáře " a poté co hlídka policie odvede do služebního vozidla PČR zadrženého B.K., tak směrem na strážníka U. řekne " vy český kurvičky co tam stojíte, taky na vás dojde "  a poté na strážníka U. vykřikne, že má chytat ty co znásilňujou a že tam stojí jako kokot,
J.K.: v době od 23:24 hod. dne 27.4.2019  do 23:35 hod.  dne  27.4.2019  v Jaroměři, Josefově, ul. Masarykovo náměstí, po příjezdu k domu čp. .. se nejprve zeptal co se stalo a poté začal křičet " rakovina, já Vám říkám, že dneska českej národ mně vykouří " , dále křičí " českej národ, rakovina, vám říkám , já vám to říkám, tady si začali v entickým ... ( není rozumět ), to vám říkám já, to tohle město ještě nezažilo co zažijí, to vám říkám já, to vám říkám já "  a dále v okamžiku, kdy je strážníkem Městské policie v Jaroměři Š.  vyzván k prokázání totožnosti říká strážníkovi, který  se jej ptat " můžete mně vykouřit " a dále pak po několika dotazech na totožnost, kdy jmenovaný sděluje své nacionále říká "  kdybych se k nim dostal, tak by z nich tekla krev a to ještě nemá konec, protože to posrali, to si slíznou, to dostanou " s poté odchází směrem k blíže neurčenému vozidlu.
k otázce č. 4)
N. K., žena, 28 let
J. K., muž, 32 let
k otázce č. 5)
NPO dne 27. ledna 2020
k otázce č. 6)
Okresní státní zastupitelství v Náchodě pod 1 ZT 97/2019 – 50
 

vytisknout  e-mailem