Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Dostali smyk

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Řidička dostala smyk a srazila chodkyni. 

Během včerejšího dne se dostali do problémů hned tři řidiči. Ti z důvodu vysoké rychlosti dostali na zasněžené silnici smyk a bourali.

K první nehodě vyjížděli dopravní policisté mezi Lopeník a Bystřici pod Lopeníkem. Tudy krátce po půl jedenácté dopoledne projížděl devětapadesátiletý řidič Peugeotu. Ve chvíli, kdy projížděl levotočivou zatáčkou, dostal smyk a vyjel mimo silnici. Tam auto narazilo do stromu. Řidič naštěstí z nehody vyvázl pouze s lehkým zraněním, se kterým byl převezen do Uherskohradišťské nemocnice. Škoda na autě je předběžně odhadnuta na jednadvacet tisíc korun.

Asi po dvou hodinách boural mezi Starým Městem a Jalubím sedmačtyřicetiletý řidič Peugeotu. Také on projížděl levotočivou zatáčkou, ve které dostal smyk. Auto vyjelo do pole, kde se přetočilo přes střechu. Nehoda se obešla bez zranění. Škoda na Peugeotu se vyšplhala na sto deset tisíc korun.

Bylo krátce před druhou hodinou odpoledne, když od Bunče směrem na Modrou jela čtyřiatřicetiletá řidička Mercedesu. V pravotočivé zatáčce nepřizpůsobila rychlost stavu zasněžené silnice a dostala smyk. V tu chvíli šla stejným směrem při levém okraji dvaapadesátiletá žena. Tu bohužel Mercedes srazil. Sražená žena skončila v Uherskohradišťské nemocnici, odkud byla převezena do Fakultní nemocnice v Olomouci. Tato nehoda je nadále v šetření.

U všech řidičů byla provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem.

Policisté upozorňují všechny řidiče, aby v tomto počasí nepřeceňovali své schopnosti a rychlost jízdy přizpůsobili stavu vozovky a povětrnostním podmínkám!
 

30. prosince 2014, nprap. Bc. Milena Šabatová

Odkazy do noveho okna

dostal smyk

dostal smyk 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem