Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Dopustil se nejméně 10 trestných skutků

KARLOVARSKO – Soudkyně ho poslala do vazební věznice. 

Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání 31 letého muže z Hradce Králové, kterého podezírají ze spáchání přečinů krádeže, Zatajení věci a Poškození cizí věci.
 
Takového jednání se měl obviněný muž dopustit v Ostrově nejméně v deseti případech, v době od září až do prosince. V několika případech se tohoto dopustil společně s dalšími spolupachateli z Karlovarska ve věku 22, 27 a 39 let.
 
Obviněný sám například vniknul v Ostrově do prodejního stánku s potravinami, odkud odcizil různé druhy potravin a věcí v hodnotě necelých 25 tisíc korun. Jindy se zase vloupal do kočárkárny, odkud odcizil dvě jízdní kola.
 
Společně s 22 letým obviněným měli v Ostrově vniknout do jedné z firem, odkud odcizili vozík a kolečko a také 21 kusů plastových nádob omítkové venkovní fasádní barvy.
 
S 39 letým obviněným měli vniknout do bývalého areálu firmy, kde rozbili okna u zde zaparkovaného autobusu, z kterého odcizili pouze spací pytel. Škoda na poškození však dosáhla částky necelých 15 tisíc korun. Vynahradili si to tím, že si z areálu odnesli měděný materiál z cívek, kabelů a vodičů, mosazné ventily, radiátory a další elektromateriál. Policejní hlídkou byli přistiženi při vypalování tohoto materiálu nedaleko areálu.
 
Společně s 27 letým mužem vnikli po vypáčení vstupních dveří do prostor haly a do trafostanice, odkud odcizili nožové pojistky, vytrhali měděné kabely a poškodili rozvaděče.
 
Všichni čtyři obvinění se takového jednání dopustili i přesto, že již byli za stejnou trestnou činnost v posledních třech letech odsouzeni a potrestáni. Na 31 letého obviněného z Hradce Králové podali kriminalisté státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí do vazby, který akceptoval. Soudkyně Okresního soudu v Karlových Varech poslala obviněného do vazební věznice. V případě prokázání viny mu tak hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Celková škoda byla zhruba vyčíslena na částku přesahující 172 tisíc korun. 22 letému muži hrozí v případě prokázání viny stejný pětiletý trest odnětí svobody a 27 a 39 letým obviněným hrozí trest až tříletý.
 
nprap. Zuzana Týřová
19. 12. 2014

vytisknout  e-mailem