Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Dopravní soutěž mladých cyklistů 2003

KARLOVY VARY - Dne 15. května .2003 probíhalo okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů. Zúčastnilo se 19 soutěžních družstev, které se skládalo ze 4 soutěžících.  

Soutěž se vyhlašuje každoročně. Je určena především žákům 5. - 8. ročníků základních škol. 
1. kategorie - 5. - 6. ročník
2. kategorie - 7. - 8. ročník

Cílem soutěže je :
podněcovat a zvyšovat zájem žáků o dopravní výchovu ( a motorismus )ověřovat znalosti žáků - cyklistů, jejich dovednosti v uplatňování pravidel silničního provozu a v technice jízdy, v provádění jednoduchých oprav jízdního kola a v první pomoci,přispívat ke zvýšení efektu výchovně- vzdělávací práce při dopravní výchově veškolách, ke správnému a bezpečnému chování žáků v silničním provozu a ke snižování dopravní nehodovosti dětí. 

Základní pomůcky k organizaci jednotlivých kol zajišťuje centrálně BESIP. Kromě centrálně zajišťovaných předmětů propagačně výchovného charakteru byli soutěžící odměňováni věcnými dary. Odměněni byli po zásluze i učitelé. Družstva, která se umístila na prvních místech se zúčastní Krajského kola, které se pořádá dne 21. května 2003 v Sokolově. 

Všem soutěžícím držíme palce. Nejlepší družstvo I. a II. kategorie Karlovarského kraje postoupí do republikové soutěže, která v letošním roce bude zajištěna Aktivem BESIP Severomoravského kraje ve Frenštátu pod Radhoštěm ve dnech 16. - 18. června 2003.

vytisknout  e-mailem