Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Dopravní soutěž mateřských škol

Jihočeský kraj - V Českých Budějovicích se uskutečnil 7. ročník krajské soutěže MŠ. 

Ve středu 10. dubna 2019 proběhla dopoledne v areálu dětského centra Hopsáruim v Českých Budějovicích, krajská dopravní soutěž dětí mateřských škol v Jihočeském kraji. Soutěže se zúčastnilo 24 čtyřčlenných týmů předškolních dětí, kdy v již 7. ročníku musely před zraky jednotlivých rozhodčích předvést své dovednosti při jízdě na dopravním hřišti, pravidel silničního provozu a poslední řadě i jízdy zručnosti. Za dohledu „traťových komisařů“ se děti opravdu snažily, aby pro svůj tým získaly co nejmenší počet trestných bodů.

V samotném finále se stejným počtem bodů obsadila dvě družstva, kdy hlavní rozhodčí, podle jednotlivých disciplín, rozhodl, že první místo obsadily děti z MŠ Stráž nad Nežárkou, na druhém místě MŠ U Pramene I. a na třetím místě MŠ T. G. Masaryka I.

Šikovnost některých dítek byla obdivuhodná, kdy ve svém věku dokázaly obhajovat svá rozhodnutí na komunikaci. Zde je jistě zřetelná stopa výchovy rodičů i učitelek, což je jistě klasickým příkladem edukace a nápodoby.

Naše děti se možná budou chovat, tak jak se v současné době chováme my a to nejen v dopravě. Snažme se jim být dobrým příkladem…

por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz

12. dubna 2019

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem