Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Dopravní situace v kraji – průběžné informace

Ms kraj - kolony kamionů; dopravní situace v kraji 

19. března 2020, 9:00 hodin

Na příjezdových komunikacích k hraničním přechodům s Polskou republikou se netvoří kolony vozidel, průjezd je v této chvíli plynulý. 

18. března 2020, 16:00 hodin

Po ověření aktuálního stavu kolon nákladních vozidel na komunikacích v kraji, směřujících na hraniční přechody, je situace následující:
Kolona na D1 je v délce cca 4,5 kilometru, délka kolony směřující na Chotěbuz je asi 16 kilometrů (v této chvíli by se měla kolona údajně pomalu, pomalu rozjíždět). Obdržela jsem také informaci o zhruba 6 kilometrové koloně směrem na Bartultovice (hraniční přechod s Polskem).
 

Dopravní situace, kolony kamionů – stav k 9:30 hodin

Ověřila jsem aktuální stav ohledně dopravní situace v kraji v souvislosti s režimovými opatřeními na hraničních přechodech. Situace vyplývá z kontrol na polské, nikoliv české straně. Kolony se tvoří také v současné době, přičemž jejich délka se průběžně mění. Aktuálně je kolona na D1 v délce zhruba 5 kilometrů, před přechodem Chotěbuz je 21kilometrová kolona (detailněji - na silnici D48 je 8 km, na tuto navazuje 13kilometrová kolona ve směru od Mostů u Jablunkova).

Pro osobní dopravu je aktuálně otevřen hraniční přechod s Polskou republikou Závada.

Policisté stále usměrňují dopravu, činí maximum pro bezpečí účastníků silničního provozu. V případě, že osobní vozidla nemířila na hraniční přechody (a dále do Polska), usměrňovali policisté dopravu tak, aby řidiči nemuseli v kolonách kamionů čekat. Stejně postupují i v těchto chvílích. Vždy tak ale činí s ohledem na stavebně technický stav komunikací a aktuální situaci.  

17. března 2020

Dopravní situace, kolony kamionů – stav k 17:00 hodin

Jak jsem již dopoledne informovala, s ohledem na režimová opatření na hraničních přechodech se tvoří kolony kamionů. Situace vyplynula a vyplývá z kontrol na polské, nikoliv české straně. V průběhu dne kolony nabývaly na délce, přičemž aktuálně je kolona na D1 v délce zhruba 14 kilometrů, před přechodem v Mostech u Jablunkova a stejně tak před Chotěbuzí jsou 18 kilometrové kolony. Stále činíme maximum pro bezpečnost účastníků silničního provozu, stejně tak obnovení plynulejší dopravy.

S ohledem na obdržené informace nepředpokládáme v tuto chvíli již další razantní navýšení délky kolon, je naopak předpoklad postupného, byť pomalého rozjetí se vozidel směrem k hranicím.

Žádáme řidiče o respektování dopravního značení a pokynů policistů. Zopakuji žádost o vytváření záchranářské uličky pro složky IZS!!!

Dopravní situace, kolony kamionů – stav k 11:00 hodin

S ohledem na režimová opatření na hraničních přechodech na státních hranicích se Slovenskem a Polskem (viz včerejší zpráva https://www.policie.cz/clanek/i-nadale-plnime-ukoly.aspx ) se od včerejšího podvečera tvoří kolony pomalu jedoucích, nebo stojících kamionů. Situace vyplynula a vyplývá z kontrol na polské, nikoliv české straně.

Jedná se o frekventované přechody. Situace se průběžně mění, nicméně aktuálně je kolona na D1 v délce zhruba 10 kilometrů, před přechodem v Mostech u Jablunkova a stejně tak před Chotěbuzí jsou 7 kilometrové kolony. Moravskoslezští policisté od včerejšího dne, a rovněž v těchto chvílích, činí maximum pro obnovení plynulejší dopravy.

Situaci zkomplikovala také ranní dopravní nehoda na D1 u Bohumína, kdy řidič kamionu narazil do dalších třech vozidel v koloně. Policisté odkláněli kamionovou dopravu na jiný hraniční přechod.

Policisté zajistili již před zahájením režimového opatření před a na přechodech řádné dopravní značení, prosíme, respektujte uvedené a pokyny policistů v místě, kde kontrolují oprávněnost přejezdu z ČR a rovněž vstupu do republiky. Současně žádáme, pamatujte na vytváření záchranářské uličky pro složky IZS!!!

por. Mgr. Soňa Štětínská
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
oddělení tisku, 17. března 2020

vytisknout  e-mailem