Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Dopravní situace

Cyklista utrpěl těžké zranění 

Dopravní situace

Včera byly šetřeny čtyři dopravní nehody. Jedna osoba utrpěla těžké zranění. Hmotné škody jsou vyčísleny na 308.000 Kč. Příčiny – nepřiměřená rychlost, nedání přednosti, v jízdě,  nepozornost.

 

Nedal přednost cyklistovi

Dne 2.7.2008 v 9:50 v obci Krouna 21letý místní řidič dodávkového vozidla Škoda PickUp nedal přednost v jízdě 86letému cyklistovi z Krouny. Došlo ke střetu, při kterém cyklista upadl na vozovku. Řidič dodávky zraněného cyklistu naložil a odvezl na ošetření. Cyklista zůstal hospitalizován v nemocnici v Chrudimi, neboť utrpěl těžké zranění nohy. Požití alkoholu bylo vyloučeno dechovou zkouškou. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví.

 

Kamión skončil v příkopu

Mezi obcemi Rváčov a Hlinsko před patnáctou hodinou řidič jízdní soupravy nákladního vozidla Mercedes Benz a návěsu Schmitz nesledoval situaci v silničním provozu. Při vyhýbání se protijedoucímu vozidlu najel na pravou nezpevněnou krajnici a do pravého příkopu, kde se vozidlo převrátilo na bok. Hmotná škoda činí 150.000 Kč. Dopravní nehoda je dále v šetření policie.

 

 Nedávat pozor se nevyplácí

 Za obcí Trhová Kamenice dne 2.7.2008 po dvanácté hodině 56letý řidič osobního vozidla Renault Megane Cabrio z Brna se plně nevěnoval řízení vozidla, najel na pravou krajnici a následně do pravého silničního příkopu. Požití alkoholu nebylo zjištěno. Nikdo nebyl zraněn. Hmotná škoda se odhaduje na 150.000 Kč.

 

DN Trh. Kamenice.JPG

vytisknout  e-mailem