Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Dopravní předpisy nerespektují

KLATOVSKO - Jeden řidič nevlastnil řidičské oprávnění a druhý měl dechovou zkoušku pozitivní. Navíc byli pod vlivem amfetaminu. 

V sobotu 24. listopadu tohoto roku policisté v rámci dohledu nad silničním provozem kontrolovali řidiče na různých místech. U dvou řidičů zjistili, že porušili platné zákony.

U Horažďovic byl policisty kontrolován řidič vozidla pětačtyřicet minut po dvacáté hodině. Dvaadvacetiletý muž z obce u Sušice jel s vozidlem značky Škoda Felicia směrem na Střelské Hoštice. Při kontrole policisté zjistili, že není držitelem řidičského oprávnění. Provedený test na návykové látky měl pozitivní na amfetamin.

S vozidlem značky Ford Galaxy jel řidič po Sušici. V deset hodin dopoledne projížděl ulicí Nádražní a byl zastaven hlídkou policistů z obvodního oddělení. Provedená dechová zkouška byla s pozitivním výsledkem 0,17 promile alkoholu a test na návykové látky byl pozitivní na amfetamin.

Uvedení řidiči byli převezeni do zdravotnického zařízení v Sušici, kde se podrobili lékařským vyšetřením i odběrům biologických materiálů.

Muži jsou podezřelí ze spáchání přestupků, které budou postoupeny správnímu orgánu.

nprap. Ladmanová Dana

26. listopadu 2018

vytisknout  e-mailem