Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Dopravní policisté se zaměřili na opilé řidiče

České Budějovice - Kontrola na silnici v obci Planá přinesla zajímavý moment. 

Dopravní policisté z oddělení silničního dohledu se během sobotního rána, tzn. dne 16. října v době od 02:00 do 10:00 hodin v rámci dopravně bezpečnostní akce zaměřili na řidiče, kteří v okrese České Budějovice řídili pod vlivem alkoholu. Do akce se zapojilo několik hlídek policistů. Během kontrol zastavili desítky vozidel, u jejich řidičů prováděli dechovou zkoušku. Odhalili celkem tři řidiče, kteří nadýchali více než 1 promile alkoholu.

Po třetí hodiině ranní byla jedna policejní hlídka odvolána k dopravní nehodě, která se stala u obce Dolní Slověnice. Řidič vozidla značky VW jel směrem k obci Hůrky, kdy při projíždění pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a svému aktuálnímu stavu, dostal smyk, vyjel mimo komunikaci, kde narazil do vodícího sloupku, poté do stromu a nakonec se s vozidlem přetočil na levý bok. Utrpěl zranění. Policisté mu provedenou dechovou zkouškou naměřili více než 1,5 promile alkoholu v dechu. Nikdo další ve vozidle nejel. 

Jedním z kontrolních bodů, kde policisté prováděli kontrolu, byla také obec Planá u Českých Budějovic.  Po čtvrté hodině ranní došlo k zajímavé situaci. Policisté stáli v obou směrech. Ve 4:20 hodin zastavili na každé straně silnice jedno vozidlo. Shodou okolností provedené dechové zkoušky u obou řidičů byly pozitivní. Řidič, který směřoval do Českých Budějovic nadýchal více než 1,4 promile, řidič, který jel v opačném směru nadýchal přes 1,8 promile. Policisté tak během jednoho okamžiku odhalili hned dva viníky, kteří jsou podezřelí ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. 

Policisté budou v obdobných kontrolách i nadále pokračovat.

por. Ing. Štěpánka Schwarzová, krpc.pio@pcr.cz

19. října 2021

vytisknout  e-mailem