Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Dopravní policisté na silnicích Rychnovska

V hledáčku nákladní soupravy 

Policisté rychnovského Dopravního inspektorátu se nezaměřují jen na řidiče osobních automobilů či cyklisty a chodce. V hledáčku se jim během uplynulých 14 dnů hned dvakrát objevily nákladní vozy a jejich řidiči. Dopravní policisté ve spolupráci s Centrem služeb pro silniční dopravu Hradec Králové v Týništi nad Orlicí postupně zvážili 7 nákladních jízdních souprav. Tři z kontrolovaných řidičů se se svými vozy nevešli do limitu povolené hmotnosti. U jedné z nákladních jízdních soupravy muži zákona navíc zjistili nedostatky týkající se technického stavu vozidla.

Během další akce se dopravní policisté zaměřili na náklad, který nákladní soupravy převážejí. Hlídku zajímalo správné uložení nákladu, jeho zajištění a další technické náležitosti. Ze 4 kontrolovaných aut 2 nevyhovovala předpisům. Řidiče, jedoucího s nákladem dřeva až z Náchodska, dál z místa kontroly v Opočně dopravní hlídka  zpět na silnici nepustila. Nebezpečně naložený náklad musela firma  přeskládat na nově přistavěnou soupravu bezpečně dle regulí.
Druhý hříšník převážející pracovní stroj rovněž nepostupoval dle předpisů. Bagr na nákladní soupravě přečníval a nebyl ani nijak zajištěn proti posunu či
pádu. U této nákladní soupravy navíc dopravní hlídka zjistila další technické nedostatky.

Policisté budou  ve stejných nebo podobně zaměřených dopravně bezpečnostní akcích na Rychnovsku i nadále pokračovat.

FOTOGALERIE ZDE

Čtěte také na Orlický.net

por. Mgr. Alena Kacálková
14. června 2011

vytisknout  e-mailem