Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Dopravní policisté a Centrum služeb pro silniční dopravu kontrolovali řidiče

HRADECKO - Společná silniční kontrola. 8..jpgV minulých dnech prováděli policisté z Dálničního oddělení Pravy společně s Mobilní expertní jednotkou Centra služeb pro silniční dopravu s.p.o., v rámci spolupráce kontrolních složek, působících v oblasti dopravy kontrolu obecně platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. Pro celou dobu bylo pro tuto dopravně bezpečnostní akci vytipováno kontrolní stanoviště na velmi frekventovaném místě s hustým provozem, a to  i nákladních vozidel, konkrétně na 90. km dálnice D11 ve směru do Hradce Králové.

Při těchto kontrolách byla zvýšená pozornost věnována nákladní dopravě, kdy se kontroly dále týkaly dodržování povinností pro silniční nákladní dopravu spojenou s přepravou nebezpečných věcí v souladu s identifikací nebezpečí ADR, sociální předpisy (doba jízdy, přestávky atd.) a řádného upevnění přepravovaného nákladu.

Policisté dále zaměřili svou pozornost i na pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech.

V rámci dopravně bezpečnostní akce provedli pracovníci Centra služeb pro silniční dopravu společně s policisty několik desítek kontrol, v rámci nichž odhalili i několik porušení. Nejčastěji se jednalo o nevyhovující technický stav vozidla, v jednom případě udělili kauci. Jednomu řidiči zadrželi osvědčení o registraci vozidla (tzv. malý technický průkaz) a zakázali další jízdu. Kauce slouží jako zajišťovací prostředek, pro případ, že by se přestupce nechtěl dostavit k projednání svého přestupku před příslušný správní orgán a lze ji uložit až do výše možného postihu za porušení zákonných ustanovení.

Policisté budou v těchto společných kontrolách zaměřených nejen na dodržování pravidel silničního provozu i nadále pokračovat. 
 

por. PhDr. Jaroslav Matoušek
25. 01. 2021, 10:30 

vytisknout  e-mailem