Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Dopravní nehody ze dne 12. 8. 2008

U všech nehod byl u řidičů alkohol vyloučen provedenými dechovými zkouškami.  

Srážka osobního automobilu VW Golf se zaparkovaným osobním automobilem Ford Focus se stala dne 12. 8. 2008 v 9:20 hodin na místní komunikaci ve Stachách. Nehodu zavinil šestačtyřicetiletý řidič Golfu, který při couvání na parkovišti nedbal zvýšené opatrnosti a nacouval do pravé zadní části zaparkovaného Fordu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, škoda byla vyčíslena na 11 000 korun a vyníkovi nehody policisté uložili blokovou pokutu.

V 11:00 hodin téhož dne se srazil osobní automobil Škoda Felicia s osobním automobilem Renault Twingo na silnici III. třídy u Podeřiště. Dopravní nehodu zavinil devětatřicetiletý řidič Škody Felicie, který při vjíždění z polní cesty na pozemní komunikaci nedal přednost v jízdě Renaultu, jehož řidič jel s vozidlem po hlavní silnici. Při srážce nebyl nikdo zraněn, alkohol byl u řidičů vyloučen provedenou dechovou zkouškou a vyníkovi nehody policisté uložili blokovou pokutu.

Dopravní nehoda s lehkým zraněním se stala 12. 8. ve 13:02 hodin ve Vimperku na silnici II. třídy číslo 145. Šetačtyřicetiletá žena jela na motocyklu Yamaha XV 250 po hlavní silnici směrem od Zdíkova do Vimperka. Dle jejího vyjádření jí nedal přednost řidič tmavého osbního automobilu, který jel u ulice 1. Máje do centra města. Žena, ve snaze zabránit střetu s nezjištěným vozidlem, na vzniklou situaci reagovala bržděním, následkem čehož došlo k pádu motocyklu na silnici. Žena byla převezena do vimperské nemocnice, odkud byla po ošetření propuštěna. Provedenou dechovou zkouškou byl u řidičky alkohol vyloučen. Policisté ještě na místě zjistili, že motcykl má nevyhovující technický stav, prošlou platnost technické kontroly. Dopravní policisté nehodu nadále šetří.

vytisknout  e-mailem