Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Dopravní nehody během vánočních svátků

VSETÍNSKO: Nehody si vyžádaly jedno těžké a jedno lehké zranění.  

Během vánočních svátků a uplynulého víkendu vyjížděli dopravní policisté k 8 dopravním nehodám. Nehody si vyžádaly jedno těžké a jedno lehké zranění. Dva řidiči byli pod vlivem alkoholu.
 
Nejvážnější nehoda, při které se těžce zranil řidič motocyklu, se stala na Štědrý den patnáct minut po jedné hodině odpoledne na silnici III. třídy v katastru obce Lešná. Třiatřicetiletý řidič motocyklu Honda CBR 900 z Hodslavic při jízdě ve směru na Palačov nepřizpůsobil rychlost jízdy povaze vozovky a vlastnostem motocyklu, při projíždění ostrou pravotočivou zatáčkou se jeho motocykl svezl na pravý bok a již ležící pokračoval do levého jízdního pruhu, kde narazil do vozidla v protisměru, jehož řidička reagovala bržděním a v době stačila s vozidlem téměř zastavit. Motorkář utrpěl těžké zranění, se kterým byl převezen do nemocnice v Novém Jičíně. Nehoda si vyžádala ještě jedno zranění, a to lehké zranění osmapadesátileté řidičky Škody Felicie z Nového Jičína. Ani jeden z účastníků nebyl v době dopravní nehody pod vlivem alkoholu.
 
O pár minut později, krátce před druhou hodinou odpoledne, narazil několikrát do zaparkovaného Fordu Fusion silně opilý řidič, který se pokoušel na sídlišti ve Vsetíně zaparkovat mezi dvě auta. Sedmačtyřicetiletý řidič Škody Fabie měl v dechu 3 promile. Je podezřelý z tr. činu ohrožení pod vlivem návykové látky s trestní sazbou do tří let.  Ze stejného trestného činu je podezřelý i řidič   
 
Na Boží hod vánoční nezaevidovali vsetínští dopravní policisté žádnou dopravní nehodu. Na Štěpána jsme měli hlášenou jednu dopravní nehodu ve Valašské Bystřici, kde do potoka havaroval řidič ve vozidle zn. Peugeot. Jedenadvacetiletý řidič měl v dechu 2,1 promile. Navíc usedl za volant, i když nevlastní řidičské oprávnění. Je podezřelý z tr. činu ohrožení pod vlivem návykové látky s trestní sazbou do tří let.
 
V sobotu šetřili dopravní policisté dvě dopravní nehody. První se stala v dopoledních hodinách ve Zděchově, kde řidič v peugeotu havaroval na zledovatělé vozovce do betonového patníku. Ke druhé sobotní nehodě vyjížděli policisté krátce před druhou hodinou odpoledne do Velkých Karlovic, kde se střetla tři osobní vozidla. Na vině byl řidič v automobilu zn. Honda Civic, který nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky, která byla zledovatělá, dostal smyk a narazil do dvou protijedoucích vozidel. Od dopravních policistů dostal za zavinění nehody, stejně jako řidič ve Zděchově, na místě blokovou pokutu.
 
Nedělní nehody evidujeme v Hovězí a dvě v Rožnově p. R. V Hovězí nezvládla v dopoledních hodinách řidička s Fiatem Brava couvání a narazila do zaparkovaného vozidla zn. Audi. V Rožnově p. R. nezvládli řízení na souvislé ujeté vrstvě sněhu dva řidiči. Jeden havaroval kolem osmé hodiny rány s vozidlem Suzuki Ignis do plotu a druhý narazil kolem poledne s vozem zn. Audi při odbočování vlevo do zaparkovaného automobilu zn. Honda. Sobotní i nedělní nehody se obešly bez zranění i alkoholu.
 
29. prosince 2014, por. Mgr. Lenka Javorková
Odkazy do noveho okna

DN Lešná

DN Lešná  

Detailní náhled

DN Lešná

DN Lešná  

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem