Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Dopravní nehody během středy

KARLOVARSKO – Řídili i přes konzumaci alkoholických nápojů. 

Během středy 10. července 2019 tři řidiči usedli za volant, ačkoliv si byli vědomi skutečnosti, že po předchozí konzumaci alkoholických nápojů nejsou schopni bezpečně řídit a ovládat vozidlo.

Policisté z dopravního inspektorátu Karlovy Vary sdělili 43letému muži podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky. Takového jednání se měl obviněný dopustit tím, že po jedné hodině ranní, řídil osobní vozidlo značky Škoda po silnici druhé třídy ve směru na Děpoltovice. Před obcí vyjel vpravo mimo komunikaci, kde s vozidlem v silničním příkopu havaroval. Při dopravní nehodě došlo k poškození vozidla a škoda je předběžně odhadnuta na částku kolem 30 tisíc korun. Policisté po příjezdu s řidičem provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vyšla pozitivně s nejvyšším výsledkem 2,00 promile alkoholu v krvi.

Řidiči po provedeném lékařském vyšetření spojeném s odběrem krve byla zjištěna hodnota 2,39 promile. V případě prokázání viny hrozí obviněnému trest odnětí svobody až na tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel.

Další řidič, který usedl stejného dne za volant pod vlivem alkoholu, byl 58 letý muž. Ten byl kolem tři čtvrtě na deset dopoledne kontrolován policejní hlídkou z obvodního oddělení Ostrov. Policisté kontrolovaného řidiče vyzvali k podrobení se orientační dechové zkoušce, kdy byla uvedenému řidiči naměřena hodnota 1,04 promile alkoholu v krvi. Dopravní nehoda je nadále v šetření policistů.

Odpoledne kolem páté hodiny řídil dvaatřicetiletý muž osobní vozidlo značky Volkswagen po silnici ve směru od Teplé na Mnichov. Za obcí Nová Farma na rovném úseku po projetí pravotočivé zatáčky zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla stavu a profilu komunikace. Vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil pravou přední částí vozidla do vzrostlého stromu. Po příjezdu hlídky z obvodního oddělení Teplá byl řidič vyzván a současně poučen k provedení orientační dechové zkoušky na přítomnost alkoholu v krvi. Té se dobrovolně muž podrobil a jeho nevyšší naměřená hodnota činila 2,23 promile alkoholu v krvi. Při dopravní nehodě došlo ke zranění spolujezdce, který byl letecky transportován do nemocnice v Plzni. Šetřením a ohledáním bylo zjištěno, že řidič ani spolujezdec zřejmě nebyli při jízdě připoutáni bezpečnostním pásem. Policisté nadále tuto dopravní nehodu prošetřují.

Všichni řidiči z uvedených dopravních nehod a kontrolovaný řidič, se dobrovolně podrobili lékařskému vyšetření s následným odběrem biologického materiálu. Na místě jim byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda.

PREVENCE:

Alkohol za volantem nepatří. Nejen, že způsobuje přeceňování řidičských schopností, ale také řidiče ovlivňuje v jejich vnímání okolí. Představuje během řízení pod vlivem alkoholických nápojů riziko nejen pro sebe a své spolujezdce, ale i pro další účastníky pozemní komunikace.

pprap. Eva Valtová
nprap. Bc. Zuzana Týřová
11. 7. 2019

Odkazy do noveho okna

Ohrožení pod vlivem NL

Ohrožení pod vlivem NL 

Detailní náhled

Ohrožení pod vlivem NL

Ohrožení pod vlivem NL 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem