Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Dopravní nehody

Včera vyjížděli domažličtí dopravní policisté ke třem dopravním nehodám, jedna z nich si vyžádala lehké zranění. 

Dne 22. října 2008 v 13:14 hodin došlo k dopravní nehodě  na silnici 1. třídy č. 26 mezi obcemi Horšovský  Týn  - Březí.  21letý řidič osobního vozidla Mazda 323,   jedoucí  směrem od Horšovského Týna na Březí,  při projíždění  mírné levotočivé zatáčky nepřiměřeně  zareagoval na protijedoucí  vozidlo Mercedes Sprinter, jehož 22 letý řidič z Brna chtěl předjíždět vozidla jedoucí před ním a částečně  vybočil do  levého jízdního pruhu. Když k předjíždění  neměl volný jízdní pruh, vrátil se  zpět do svého jízdního  pruhu a pokračoval v jízdě na Horšovský Týn. Na toto řidič  Mazdy 323 reagoval tak, že najel na pravou krajnici a když se s vozidlem  Mercedes  bezpečně minul, ve snaze vjet zpět do svého jízdního  pruhu, strhl řízení do  leva, dostal na mokré vozovce smyk,  vjel bočně do levého jízdního pruhu, kde se  bočně střetl  s protijedoucím osobním vozidlem Ford Fusion. Po nárazu bylo vozidlo Mazda odraženo  do levého silničního  příkopu, kde se převrátilo na střechu.  Ke střetu osobního vozidla Mazda a  Mercedes nedošlo. Při  dopravní nehodě došlo k lehkému  zranění 19leté spolujedoucí v  osobním  vozidle Mazda. Alkohol u  řidičů byl vyloučen  dechovou zkouškou přístrojem Dräger.  Při šetření  dopravní nehody bylo zjištěno, že vozidlo Mazda nesplňuje  stanovené podmínky  provozu na pozemních komunikacích. Na přední  i zadní nápravě byly namontovány  pneumatiky, jejichž dezén  byl ojetý pod stanovenou mez. Místo palivové nádrže  byl pod  vozidlem namontován 20 l kanistr. Na vozidle nebylo funkční servo  řízení, jelikož byl sejmut hnací řemen a řemenice byla  zajištěna šroubem.  Technický stav vozidla byl řidiči  před užitím vozidla znám. Na  osobním vozidle Mazda 323  vznikla hmotná škoda cca 8 000 korun. Na osobním  vozidle Ford  Fusion vznikla hmotná škoda cca 60 000 korun.  

Dne 22. října 2008 v 18:25 hodin došlo k dopravní nehodě  na silnici 1. třídy č. 26 v obci Horšovský Týn. Sedmatřicetiletá řidička z Horšovského Týna  jedoucí s osobním vozidlem VW Polo  ve směru  jízdy od obce Březí po přímém úseku, označeným  přenosnými dopravními značkami č.  B 20a nejvyšší dovolená  rychlost a A 7a nerovnost vozovky, při vjetí na  vyfrézovanou  vozovku najela předními koly na dva kanalizační sběrače a  uzávěr  vody. Došlo k poškození obou předních pneumatik  a hliníkových disků. Při  dopravní nehodě nedošlo ke  zranění osob. Alkohol vyloučen dechovou zkouškou  přístrojem  Dräger.  Na  osobním vozidle VW Polo vznikla hmotná škoda  cca 8 000 korun. Na uzávěru vody  vznikla hmotná škoda cca  1 000 korun. Na kanalizačních sběračích k hmotné škodě  nedošlo.

Na silnici I. třídy č. 26 v obci  Horšovský Týn došlo včera v 18:25 hodin k dopravní nehodě tak, že 25 letý řidič z Poběžovic,   jedoucí s osobním vozidlem Opel Corsa ve  směru jízdy  od obce Březí, na přímém úseku označeným  přenosnými dopravními značkami č. B 20a  nejvyšší povolená  rychlost a A 7a nerovnost vozovky, při vjetí na vyfrézovanou  vozovku najel levým předním kolem na kanalizační sběrač.  Došlo k poškození levé  přední pneumatiky a hliníkového  disku. Při dopravní nehodě nedošlo ke  zranění osob.  Alkohol byl vyloučen dechovou zkouškou přístrojem Dräger. Na osobním vozidle Opel Corsa  vznikla hmotná škoda cca  5 000 korun.  Na kanalizačním sběrači k hmotné škodě  nedošlo.

nprap. Vladislava Čejková

 

 

vytisknout  e-mailem