Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Dopravní nehody

Na Tachovsku 

V sobotu 7. srpna 2010 vyjížděli tachovští dopravní policisté ke třem dopravním nehodám. K první došlo v půl jedenácté dopoledne na třídě Míru v obci Tachov. Třiatřicetiletý řidič nákladního vozidla Renault zde nepřizpůsobil  rychlost jízdy dopravně technickému stavu komunikace a povětrnostním podmínkám. Při projíždění levotočivé zatáčky na mokrém povrchu komunikace a za mírného deště nezvládl řízení, uvedl vozidlo do smyku a vjel do protisměru, kde čelně narazil do levého boku protijedoucího osobního vozidla VW Golf.  Nárazem bylo vozidlo VW Golf odhozeno vpravo na chodník, kde následně pravou přední částí narazilo do plechového oplocení firmy. Požití alkoholu před jízdou  bylo u obou řidičů vyloučeno provedenou  dechovou zkouškou.  Ke zranění osob nedošlo. Na vozidle Renault vznikla hmotná škoda ve výši cca 100 000 korun, na vozidle VW Golf cca 200 000  korun, na plechovém oplocení cca 2 000 korun. 

Druhá dopravní nehoda se stala ve 14:50 hodin na  silnici III. třídy č. 1933, ve směru jízdy od rekreačního střediska Butov směrem na obec Stříbro. Devětasedmdesátiletý řidič  osobního motorového vozidla Hyundai  si zde nepřizpůsobil rychlost jízdy povětrnostním podmínkám a dopravně technickému stavu komunikace, kdy na mokrém povrchu komunikace v klesání v prudké levotočivé zatáčce uvedl vozidlo do smyku a vyjel do protisměru jízdy v době, kdy od obce Stříbro jelo osobní  motorové vozidlo  VW Polo,  které řídila 42letá řidička. Ta reagovala  na danou situaci  stržením řízení vpravo mimo komunikaci,  ale čelnímu střetu obou vozidel již nedokázala zabránit. Při dopravní nehodě utrpěli oba řidiči a spolujezdec ve vozidle VW Polo lehké zranění, se kterým byli sanitním vozidlem převezeni na ošetření do nemocnice. Dále došlo k lehkému zranění spolujedoucí ve vozidle  Hyundai, která však lékařské ošetření odmítla. Výsledek provedených dechových zkoušek byl u řidičů negativní. Na místě došlo k úniku provozních kapalin z obou vozidel. Úklid vozovky provedl HZS Stříbro.  Hmotné škody byly vyčísleny na 170 000 korun. 

Ke třetí dopravní nehodě došlo v 11:40 hodin, kdy 37letá řidička jela se svým osobním vozidlem zn. Seat po silnici č. II/230, ve směru od obce Mariánské Lázně na obec Chodová Planá. Po projetí pravotočivé zatáčky uvedla vozidlo do smyku a následně vyjela vpravo mimo vozovku, kde došlo k jeho několikerému převrácení přes jeho střechu. Při tom došlo k poškození  silničního příkopu a vyvrácení plastového odrazníku. Ke zranění řidičky ani ostatních osob nedošlo. U řidičky byla provedena dechová zkouška na alkohol,  s negativním výsledkem. Způsobené škody byly vyčísleny na 151 000 korun.

nprap. Vladislava Čejková

 


 

vytisknout  e-mailem