Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Dopravní nehody

Havířov: Příčinami bylo nedání přednosti v jízdě a nedobrždění 

Nehoda několika vozidel a autobusu, ul. Hlavní třída

Dnes před polednem došlo v Havířově na ulici Hlavní třída, poblíž křižovatky s ulicí Nerudovou, ke kolizi několika vozidel a autobusu. Jednalo se o směr z centra města ke kruhovému objezdu (ulice Ostravská). Dle dostupných informací měl řidič vozidla značky Škoda při spatření ženy s kočárkem zastavit před místem pro přecházení vozovky. Do škody měla zezadu narazit řidička s vozidlem značky Toyota. Nedobrzdil ani řidič autobusu hromadné dopravy (autobus byl bez cestujících) a žena za volantem automobilu značky Škoda.

Policisté dopravního inspektorátu Karviná řeší rovněž tuto dopravní nehodu (dopoledne došlo kromě jiných také k nehodě na ulici 17. listopadu, o které jsem již informovala). Policisté jsou i v této chvíli na místě a zjišťují a kompletují dokumentaci a informace. Prozatím událost šetří jako tři dopravní nehody, kdy z přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu je podezřelý řidič autobusu a rovněž obě řidičky. Provedenými dechovými zkouškami byla na místě vyloučena přítomnost alkoholu v dechu u všech řidičů. Bližší informace k případným zraněním (pokud byla, tak nikterak závažná) v této chvíli nemám.

Dopravní nehoda se obešla bez zásadního omezení průjezdnosti. Nelze vyloučit u uvedených informací případnou změnu.

Nehoda tří osobních vozidel, ul. 17. listopadu 

Dnes v 9:20 hodin došlo v Havířově na křižovatce ulic 17. listopadu, Junácké a Majakovského ke střetu tří osobních vozidel. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že řidič (ročník 1976) vozidla značky Škoda vyjížděl z komunikace označené jako vedlejší a nedal přednost po hlavní komunikaci zprava jedoucímu vozidlu značky Ford, které řídila žena (ročník 1966). Ford měl po nárazu dostat smyk a v protisměru se střetl s vozidlem značky Mazda, za jehož volantem seděla žena (ročník 1991).

Provedenými dechovými zkouškami byla na místě vyloučena přítomnost alkoholu v dechu řidiče a mladší řidičky. U druhé ženy byl nařízen odběr krve, neboť byla se zraněními převezena do nemocnice. Dopravní policisté i nadále kompletují dokumentaci a informace k nehodě. Řidič je v této chvíli podezřelý z přestupku na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

Policisté a strážnici usměrňovali po dobu nezbytně nutnou provoz, neboť frekventovaná komunikace 17. listopadu musela být uzavřena. Nyní je již průjezdná.

Vlivem skutečností, které mohou být dále při následném šetření kolize zjištěny, nelze vyloučit u uvedených informací změnu.

por. Mgr. Soňa Štětínská
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
oddělení tisku, 2. října 2020

vytisknout  e-mailem