Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Dopravní nehodovost za rok 2017 v okrese Vsetín

VSETÍNSKO: Vzrostl počet nehod i hmotná škoda. 

V roce 2017 na silnicích okresu Vsetín vzrostl počet evidovaných dopravních nehod téměř o sto oproti roku předcházejícímu. Více jak o čtvrtinu se zvýšila způsobená škoda.

V loňském roce na silnicích v okrese Vsetín evidovali policisté celkem 883 nehod, což je o 97 více jak v roce předcházejícím. Při nehodách vyhaslo 9 lidských životů a to je o 2 více jak v roce 2016. O 46 na celkových 338 vzrostl počet lehce zraněných. Zvýšila se i způsobená škoda a to o více jak 11,5 milionu korun na téměř 56,7 milionu korun. Klesající tendenci si drží počty nehod s těžkým zraněním, kdy oproti předloňsku klesl počet z 25 na 22. Nadále klesá i počet dopravních nehod s viníkem pod vlivem alkoholu. V loňském roce jich bylo 49 oproti 59 v roce 2016.

Trojici hlavních příčin dopravních nehod motorových vozidel nadále vládne nesprávný způsob jízdy ve 455 případech. Dále při 118 dopravních nehodách se jedná o nepřiměřenou rychlost a při 105 potom nedání přednosti. Téměř o polovinu se zvýšil počet dopravních nehod nezaviněných řidičem ale lesní zvěří nebo domácím zvířetem. Celkem těchto nehod bylo 113.

V roce 2017 bylo u 52 viníků dopravní nehody zjištěno ovlivnění alkoholem nebo drog. Zatímco u viníků ovlivněných alkoholem počet klesl, u viníků pod vlivem drog vzrostl. U alkoholu je největší pokles v kategorii řidičů, u kterých bylo naměřeno více jak 1,5 promile a to z 39 v roce 2016 na 32 v roce 2017. U drog počet ovlivněných viníků dopravních nehod činí 3 a to je o 2 více jak v roce předloňském.

Nejtragičtějším obdobím loňského roku byl přelom června a července, kdy se během čtyř dní staly tři smrtelné nehody.  28. června 2017 v katastru obce Hutisko-Solanec ve večerních hodinách podlehla zraněním způsobených při havárii motocyklu  spolujezdkyně. Den na to nepřežil střet s vlakem ve Valašském Meziříčí cyklista. První červencový po srážce dvou osobních vozidel u obce Zašová zemřela po převozu spolujezdkyně.

12. ledna 2018, por. Bc. Vladislav Malcharczik

vytisknout  e-mailem