Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Dopravní nehodovost v dubnu

JIHLAVSKO: Při nehodách nikdo nezemřel, jedna osoba byla zraněna těžce a 12 lehce 

V dubnu šetřili dopravní policisté na Jihlavsku 38 dopravních nehod. V loňském roce jich bylo ve stejném měsíci 29.
Duben byl příznivý z hlediska následků na lidských životech. Při dopravních nehodách nikdo nezemřel, stejně jako ve stejném měsíci loňského roku.  
 
V průběhu měsíce dubna byla jedna osoba zraněna těžce a 12 lehce. V loňském roce byli ve stejném období při dopravních nehodách těžce zraněni tři lidé a 14 osob bylo zraněno lehce.
 
V dubnu zjistili policisté u dvou viníků dopravních nehod požití alkoholu, vloni byli takoví řidiči tři.
Při nehodách vznikla celková škoda téměř 2 400 000 korun. Ve stejném měsíci roku 2011 přesáhla škoda dva miliony korun.
Vysokou hmotnou škodou skončila na začátku dubna odpoledne jízda řidiče vozidla Ford Mustang, jel ve směru od obce Myslůvka na Černíč. Vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy dostal s automobilem smyk a poté vozidlo narazilo do svodidel. Na automobilu vznikla škoda 300 tisíc korun. Další škoda osmdesát tisíc korun vznikla poškozením třiceti metrů svodidel.
Myslůvka 3. 4. 2012
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Účastníkem dopravních nehod nebylo v dubnu žádné dítě mladší patnácti let.
Nejčastějšími příčinami dopravních nehod, které zavinili řidiči, byl nesprávný způsob jízdy (19 dopravních nehod), nepřiměřená rychlost (9 dopravních nehod) a nerespektování přednosti v jízdě (6 dopravních nehod).
V pěti případech nebyl viníkem dopravní nehody řidič motorového vozidla, z toho ke třem nehodám došlo v důsledku střetu vozidla s lesní zvěří (v loňském roce jich bylo ve stejném měsíci 7).
Zdemolované vozidlo zůstalo u obce Hosov v pondělí 23. dubna po střetu s divokým prasetem. Před půlnocí jel řidič vozidla Škoda Octavia ve směru od Jihlavy. Do jízdní dráhy automobilu vběhlo náhle divoké prase a došlo ke střetu. Po nárazu vozidlo vyjelo ze silnice, převrátilo se na bok a narazilo do stromu. Škodu na vozidle policisté vyčíslili na přibližně 400 tisíc korun.
 
Hosov 23. 4. 2012Hosov 23. 4. 2012
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Batelov 29. 4. 2012Batelov 29. 4. 2012
 
Těžké zranění utrpěl cizinec, když s autem narazil do stromu
Těžkým zranění a leteckým transportem do brněnské nemocnice skončila jízda pro řidiče vozidla Škoda Felicia v neděli 29. dubna. Ráno jel od Batelova ve směru na Dolní Cerekev. Vyjel mimo silnici, kde v příkopu vozidlo narazilo čelně do stromu. Při havárii se řidič, devětatřicetiletý cizinec, těžce zranil.
 
K další vážné nehodě došlo v polovině dubna dopoledne v Jihlavě na ulici Brněnská. Na křižovatce u obchodního domu Tesco se střetlo vozidlo Škoda Felicia s jednašedesátiletou chodkyní. S podezřením na středně těžké zranění byla chodkyně převezena do nemocnice.
 
 
 
Dopravní nehodu způsobili dva opilí řidiči
V dubnu zjistili policisté u dvou viníků dopravních nehod požití alkoholu.
Téměř dvě promile alkoholu naměřili policisté řidiči vozidla Toyota, který způsobil dopravní nehodu v sobotu 7. dubna ráno v Jihlavě na ulici Pod Příkopem. Při odbočování dostal smyk a vjel do protisměru, kde narazil do zaparkovaného vozidla Renault. Z místa nehody poté ujel. Řidiče toyoty se policistům podařilo vypátrat a při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 1,96 promile alkoholu. Řidiče zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici. 
Opilá řidička způsobila dopravní nehodu 13. dubna odpoledne na ulici Hradební v Jihlavě. Jela ve vozidle Škoda Favorit, kterým narazila do automobilu Citroen. Policisté u řidičky naměřili hodnotu 0,86 promile alkoholu.
 
Ždírec 24. 4. 2012Ždírec 24. 4. 2012
Mezi účastníky dopravních nehod byli také dva cyklisté a devadesátiletý řidič
Přednost v jízdě nedal cyklistovi v neděli 22. dubna večer řidič vozidla Audi. K dopravní nehodě došlo na křižovatce ulic Jiráskova a Tolstého v Jihlavě. Dvaašedesátiletý cyklista upadl po nárazu na vozovku, kde zůstal ležet. Zraněný cyklista byl na ošetření převezen do nemocnice.
Havárií skončila vyjížďka pro dalšího cyklistu o dva dny později večer v obci Záborná. Při jízdě se otočil dozadu na za ním jedoucího cyklistu, stočil prudce řízení kola a došlo tak k jeho pádu na vozovku. Při havárii se cyklista zranil a letecky byl transportován do jihlavské nemocnice.
Devadesátiletý řidič havaroval v úterý 24. dubna odpoledne při jízdě po silnici ve směru od obce Ždírec na Polnou. S vozidlem Trabant vyjel ze silnice a narazil do vzrostlého stromu. Při nehodě se řidič zranil a byl převezen do jihlavské nemocnice, kde byl hospitalizován.
 
por. Bc. Jana Kroutilová, komisař
2. května 2012

 

vytisknout  e-mailem